آموزش ساخت لوستر کاغذی با کاغذ مومی

زینب علیجانی / 28 دی 1399

ساخت لوستر با کاغذ

در این مقاله شما ساخت لوستر کاغذی در خانه را یاد می‌گیرید. این لوستر ها به‌عنوان لوستر سقفی استفاده می‌شوند و گذاشتن چراغ و لامپ در آن‌ها بدون خطر است. شما می توانید از این چراخ کاغذی برای آباژور یا آویز تزئینی هم استفاده کنید. این آموزش ساخت لوستر کاغذی بسیار ساده‌تر از حباب کاغذ یا اوریگامی برای لوستر است و نتیجه بسیار زیبایی هم دارد. فقط تا ادامه مقاله را بخوانید تا ببینید این روش خلاقانه چقدر ساده و راحت است.

لوازم موردنیاز ساخت لوستر کاغذی

کاغذ مومی

قالب لوستر

شما می‌توانید از هر قالبی که می‌خواهید استفاده کنید حتی یک سبد برعکس هم کافی است.

اتو

قیچی

چرخ خیاطی

چسب تفنگی و چسب ماتیکی

اسپری رنگ

این مورد کاملاً اختیاری است اگر دوست داشتید لوستر رنگی داشته باشید می‌توانید از اسپری رنگ استفاده کنید.

آموزش ساخت لوستر کاغذی با کاغذ مومی

آموزش ساخت لوستر کاغذی

بعد از اینکه همه لوازم موردنیازتان را آماده کردید، سبد موردنظر را با رنگی که می‌خواهید رنگ کنید. در اینجا از رنگ سفید استفاده شده است تا با رنگ کاغذ مومی هماهنگ باشد. استفاده از سبد گرد در ساخت آویز های سقفی باعث چندلایه شدن آن‌ها می‌شود و جلوه زیباتری دارد اما شما می‌توانید از شکلی که با آن راحت‌ترید استفاده کنید.

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ مومی

آموزش ساخت لوستر سقفی با کاغذ مومی

حالا باید کاغذهای مومی را آماده کنید و اگر می‌خواهید آن‌ها را با رنگ اسپری کنید باید کمی وقت بدهید تا کاملاً خشک شوند. بهتر است رنگ را به صورت رندوم روی کاغذ ها بزنید تا نتیجه بهتری داشته باشد. در اینجا از اسپری رنگ خاکستری استفاده شده است. شما نیاز نیست که مثل این عکس همه کاغذ ها را برای رنگ کردن روی زمین پهن کنید اما این روش کمک می‌کند دقیقاً بدانید چقدر رنگ استفاده کرده‌اید.

لوستر کاغذی، لوستر مقوایی، لوستر سقفی

بعد باید کاغذهای مومی را باهم اتو کنید تا ضخیم‌تر شوند. می‌توانید از بین هر سه کاغذی که باهم اتو می‌کنید یکی را رنگی انتخاب کنید. یا برعکس 2 کاغذ مومی رنگی را با یک کاغذ ساده اتو کنید. این کار باعث می‌شود لوستر کاغذی جلوه زیباتری داشته باشد. حتماً کاغذ مومی را باید بین دو پارچه بزارید و اتو کنید تا وکس آب نشود و به اتو نچسبد. 

آموزش ساخت لوستر سقفی با آویز کاغذی

بعد از اینکه تمام کاغذ های مومی را اتو کردید نوبت به قیچی کردن آن‌ها می‌رسد. اگر حوصله قیچی کردن ندارید می‌توانید از یک دستگاه پانچ با دایره بزرگ‌تر استفاده کنید.

لوستر کاغذی، لوستر سقفی، کاغذ مومی، آباژور کاغذی

بعد باید این دایره ها با چرخ خیاطی به هم بدوزید، در ساخت این لوستر کاغذی 10 دایره به هم دوخته شدند. شما می‌توانید همه دایره ها را به هم بدوزید و بعد به تعداد دلخواه آن‌ها را قیچی کنید تا 5 تایی، 10تایی یا 15 تایی شوند.

کاردستی با کاغذ مومی، ساخت لوستر کاغذی

آخرین قسمت ساخت لوستر کاغذی راحت ترین و جذاب ترین قسمت ماجرا است. تنها کافی است با یک تفنگ چسبی این آویز ها را به سبدی که انتخاب کرده‌اید بچسباند. ترتیب چسباندن آن‌ها کاملاً سلیقه ای است و طول آویز ها بسته به نوع سبد شما دارد. سعی کنید آویزها را نزدیک‌تر به هم بچسبانید تا لوستر سقفی شما پر تر به نظر برسد و بهتر است اول از پایین لوستر شروع به چسباندن کنید و بعد به بالا برسید تا مجبور نباشید آویز ها را برای چسباندن کنار بزنید. بعد از تمام کردن تمام این قسمت‌ها شما یک لوستر سقفی زیبا خواهید داشت که جلوه زیبایی به چراغ اتاق‌های شما خواهد داد.

کاردستی با کاغذ، ساخت لوستر سقفی در خانه

آموزش ساخت لوستر کاغذی در خانه با کاغذ مومی

 


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی
آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی

در این مقاله طرز تهیه همبرگر خانگی را با توضیحات کامل آموزش دادیم. جهت مطالعه کلیک کنید.

مطالعه مقاله
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند

کاغذ مومی استفاده های زیادی در خانه و آشپرخانه دارد و نگه داری تعدادی ورق کاغذ مومی در خانه می تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد ...

مطالعه مقاله
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)

این کاغذ که با کاغذ وکس یا کاغذ پارافین یا هم شناخته می‌شود، یک نوع کاغذ است که...

مطالعه مقاله