انواع ملزومات بسته بندی گیاهان دارویی

مهسا موسوی / 16 مهر 1401

انواع بسته بندی گیاهان دارویی چیست؟

بسته بندی گیاهان دارویی به‌خودی‌خود ویژگی‌هایی دارد. ازآنجایی‌که گیاه دارویی یک فرآورده غذایی است، قبل از هر چیز باید دقت شود که از مواد بسته بندی سالم استفاده شود و از مواد مضر برای گیاهان دارویی استفاده نشود. درعین‌حال دقت شود که بسته بندی گیاهان دارویی ساختار ضخیم داشته باشد و از مواد مرغوب ساخته شود تا دوام بیشتری داشته باشد. در بازار انواع مختلف گیاهان دارویی در کیسه بسته بندی، سلفون بسته بندی، پاکت بسته بندی، قوطی شیشه‌ای و بسته‌های حلبی برای فروش ارائه می‌شوند. علاوه بر این بسته‌بندی‌های گیاهان دارویی در اندازه‌های متفاوت ارائه می‌شود.

بسته بندی گیاهان دارویی

 

مصرف‌کنندگان نیز ترجیح می‌دهند گیاهان دارویی خود را در بسته‌بندی‌هایی میل کنند که تحت تأثیر رطوبت، گردوغبار و کثیفی نباشد. درعین‌حال باید ظاهری عالی داشته باشد و به ارائه سالم اهمیت داده شود. مصرف‌کننده همیشه بهترین نوع گیاهان دارویی را ترجیح می‌دهد، داروهایی که به بهترین وجه دم شود و طعم خوبی داشته باشد. به همین دلیل باید ویژگی‌های محصول داخل آن را به‌گونه‌ای روی لیبل بسته بندی قرار داد که مصرف‌کننده آن را یاد بگیرد. روی بسته بندی گیاهان دارویی ما اطلاعاتی از قبیل نام گیاه، محتوای آن، چند گرمی و چند درجه‌ای که باید در آب دم شود، وجود دارد.

مشاهده و خرید آنلاین پاکت بسته بندی کرافت

بسته بندی گیاهان دارویی

 

بسته بندی گیاهان دارویی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بسته بندی گیاهان دارویی باید در برابر رطوبت مقاوم باشد. این‌که گیاه تحت تأثیر رطوبت قرار می‌گیرد از عمر آن می‌کاهد و همین امر باعث نارضایتی مصرف‌کننده می‌شود. بسیار مهم است که بسته بندی، این شرایط را تا زمان انقضای گیاه حفظ کند. به‌این‌ترتیب مجموعه تورنگ چاپ این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا محصولات تازه و ایمن را به مصرف‌کنندگان ارائه دهید و رضایت مشتریان خود را تضمین کنید.

مشاهده و خرید آنلاین پاکت دارو

با استفاده از مواد مناسب در بسته بندی گیاهان دارویی عطر و بافت این محصول مانند روز اول باقی می‌ماند. به لطف بسته‌بندی‌های داروهای گیاهی مناسب می‌توان عطر و بوی کامل دمنوش ها را حفظ کرد و همچنین می‌توان برای مدت طولانی به‌صورت تازه از آن استفاده کرد. بسته بندی دمنوش گیاهی به همراه طراحی آن باید به‌اندازه طعم و مزه، رضایت مصرف‌کننده را به جلب کند.  وقتی مشتری به بسته بندی نگاه می‌کند، هر چه طرحی که با آن مواجه می‌شود بهتر باشد، جذابیت بیشتری خواهد داشت و مشتری را ترغیب به خرید خواهد کرد.  بسته بندی گیاهان دارویی در شرایط بهداشتی و ایمنی مناسب تولید می‌شود. این محصولات مناسب برای سلامت انسان بوده و کیفیت مواد داخل بسته بندی را حفظ می‌کند. گیاهان به‌صورت برگ یا پودر در قوطی‌های حلبی و همچنین در کیسه‌ها برای فروش عرضه می‌شوند. بسته بندی گیاهان دارویی باکیفیت باعث می‌شود گیاه تحت تأثیر انواع مشکلات قرار نگیرد.  مشکلاتی مانند هوا گرفتن و پارگی. به‌این‌ترتیب گیاه به بهترین شکل به دست مصرف‌کننده می‌رسد.  بسته بندی گیاهان در سلفون و پاکت باعث افزایش ماندگاری گیاهان دارویی می‌شود و گیاه را از انواع عوامل منفی محافظت می‌کند. 

بسته بندی گیاهان دارویی

مشاهده و خرید آنلاین سلفون بسته بندی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله