نکات مهم برای انتخاب اتیکت های پارچه ای با توجه به نوع کسب و کار و مشتریان

حانیه محمدزاده / 4 آذر 1402

چگونگی انتخاب اتیکت‌ های پارچه‌ ای مناسب

شاید انتخاب اتیکت پارچه ای مناسب برای محصولتان تصمیم سختی برای شما باشد و نتوانید انتخاب درست و مطمئنی داشته باشید. شاید به درستی نمی‌دانید که هر کدام از لیبل های پارچه ای، چه ویژگی هایی دارند و برای چه چیزی مناسب اند. داشتن لیبل و اتیکت محصولی که از لحاظ بصری جذاب باشد و به‌خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند آگاهی از برند شما را تقویت کند و باعث برجسته‌شدن محصولات شما در بین رقبا شود. اما چه جنس اتیکتی برای محصول شما بهتر عمل می‌کند؟ باتوجه‌به تنوع جنس اتیکت‌ها، تصمیم‌گیری در مورد اتیکت پارچه ای مناسب که متناسب با برند و محصول شما باشد، ممکن است از آنچه که فکر می‌کنید سخت تر باشد. با داشتن یک محصول باکیفیت که آماده عرضه است، یک لیبل با ظاهر و کیفیت عالی می‌تواند تکمیل کننده نهایی محصولتان باشد؛ بنابراین بیایید به این موضوع بپردازیم که چه چیزی برای اتیکت‌های شما کارساز است و چه چیزی کار نمی‌کند.

اتیکت پارچه ای

 

اتیکت های برند

اتیکت برند مکانی برای درخشش خلاقیت شماست و امضای برند شما محسوب می‌شود. برچسب برند معمولاً یک تکه پارچه کوچک است که مشخصات شرکت یا شخصی شما را نشان می‌دهد که معمولاً در برچسب های لباس یافت می‌شود اما برای بسیاری از محصولات دیگر نیز استفاده می‌شود. این برچسب‌ها سبک شخصی و هویت برند شما را با نام، لوگو، پالت رنگ و گاهی اوقات اطلاعات تماس منعکس می‌کنند. آن‌ها می‌توانند بزرگ یا کوچک باشند، در کنار هم قرار بگیرند یا در طراحی آیتم شما ادغام شوند. توصیه می‌کنیم برچسب های بافته شده را برای برند خود انتخاب کنید و فقط روی چند چیز مانند نام و لوگوی خود تمرکز کنید. ساده نگه داشتن این برچسب ها از نظر محتوا (اما از نظر طراحی غنی!) باعث می‌شود تا یک اتیکت برند چشم نواز و به یاد ماندنی داشته باشید.

سفارش چاپ اتیکت

 اتیکت پارچه ای برند

 

اتیکت های مراقبت و دستورالعمل محصول

اتیکت مراقبت و دستورالعمل محصول یک برچسب اطلاعاتی است که معمولا روی هر لباس یا محصولی که خریداری می‌کنید یافت می‌شود و به گونه ای چسبانده می‌شود که از محصول جدا نشود و در طول عمر مفید محصول خوانا بماند. برچسب های مراقبت به مشتری آموزش می‌دهند که چگونه از خرید جدید خود مراقبت کند. چه دستورالعمل های شستشو باشد و چه موادی که لباس از آن ساخته شده است، می توانید هر چیزی را که دوست دارید در برچسب های مراقبت خود قرار دهید. آن‌ها را می‌توان هر طور که می خواهید طراحی کنید. ممکن است فکر کنید که آن‌ها ارزش زیادی به لباس شما اضافه نمی‌کنند اما، آن‌ها می توانند برای تقویت هویت برند شما بسیار با ارزش باشند.
 اگر اقلامی را به عموم می‌فروشید، قبل از سفارش، ابتدا قوانین و دستورالعمل‌های محلی را بررسی کنید. بسیاری از مکان‌ها قوانین خاصی در مورد برچسب‌های مراقبت در محصولات نساجی دارند، بنابراین شما باید به آن‌ها پایبند باشید.

 اتیکت های مراقبت و دستورالعمل محصول

 

اتیکت های پارچه ای سایز

اضافه کردن یک اتیکت سایز به لباس های خود ایده خوبی است، به خصوص اگر قصد دارید محصولی مشابه اما در سایزهای متنوع بفروشید. برچسب‌های سایز را می‌توان در هر جایی از لباس قرار داد، اما معمولاً در کنار اتیکت های مراقبت و دستورالعمل محصول یافت می‌شوند یا به برچسب برند متصل می‌شوند.

سفارش چاپ اتیکت پارچه ای

 تگ سایز لباس

 

برچسب های کشور مبدا

برچسب‌های کشور مبدأ یا "Made In" مبدأ کالا را نشان می‌دهد. نشان‌دادن این مورد یک الزام قانونی در اکثر کشورها است و راهی عالی برای تجلیل از اقلام تولید شده است. گاهی اوقات کشور مبدأ بر روی اتیکت مراقبت محصول قرار می‌گیرد، اما اگر می‌خواهید تاریخچه کالای خود را بیشتر به رخ بکشید، ایجاد یک اتیکت جداگانه راهی عالی برای انجام این کار است.

تگ پرچم

برچسب پرچم یک برچسب بسیار کوچک است که نام تجاری یا نشان خریدار را نشان می‌دهد. به درز کناری تکه های پایین لباس بسته می‌شود. به طور کلی شما می‌توانید باتوجه به نیاز مشتریانتان و نوع محصولی که به فروش می‌رسانید، از انواع این اتیکت های پارچه ای استفاده کنید. یکی از اجزای ضروری یک محصول، لیبل است. لیبل پارچه ای چیزی بیش از یک تکه پارچه است که مستقیماً با خریدار صحبت می‌کند. چیزی شبیه به آن توجه مشتری را به طرز عجیبی به خود جلب می‌کند. همچنین توضیح می دهد که کیفیت محصول در واقع چیست. خریدار بر اساس اتیکت محصول تصمیم می‌گیرد که آیا محصول را خریداری کند یا خیر. بنابراین، برچسب محصول برای فروش کالا بسیار مهم است پس حتما در انتخاب آن تمام جوانب را بررسی کنید.

 اتیکت پرچم

نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

انواع تکنیک‌ های چاپ لیبل لباس چیست؟
انواع تکنیک‌ های چاپ لیبل لباس چیست؟

این مقاله به اشکال مختلف فناوری چاپ و مزایا و معایب هر سبک چاپ برای کاربر خود می پردازد. جهت خواندن این مقاله کلیک کنید.

مطالعه مقاله
مقایسه لیبل چاپی و بافت، کدامیک بهتر است؟
مقایسه لیبل چاپی و بافت، کدامیک بهتر است؟

استفاده از لیبل های مختلف می‌تواند نتایج مختلفی را ایجاد کند؛ بنابراین بسیار مهم است که برای محصولات خود لیبل مناسب انتخاب کنیم. ما در این مقاله به مقایسه و بررسی لیبل چاپی و بافت پرداختیم.

مطالعه مقاله
نکات مهم برای طراحی برچسب لباس (توضیح جامع)
نکات مهم برای طراحی برچسب لباس (توضیح جامع)

در این مقاله به نکات مهمی که باید قبل از سفارش طراحی برچسب لباس به آن دقت کنید، اشاره کردیم. لطفا جهت خواندن این مقاله کلیک کنید.

مطالعه مقاله