آموزش بسته بندی محصولات برای پست

آناهیتا باباپور / 12 دی 1402

ارسال محصولات به مقاصد مختلف امری بسیار مهم و گاهی حیاتی برای کسب و کارها است. اما آیا می‌دانید که بسته ‌بندی صحیح می تواند تجربه خرید متفاوتی را برای مشتری شما ایجاد کنید؟
در این مقاله، با ما همراه باشید تا اصول و مراحل مهم بسته‌ بندی محصولات برای ارسال با پست را به شما آموزش دهیم. تکنیک‌هایی که در اینجا به شما آموزش خواهیم داد، نه تنها به شما کمک می‌کنند تا محصولاتتان به سلامت به مقصد برسند، بلکه به شما این امکان را می‌دهند تا تجربه مشتری خود را نیز ارتقا داده و بهبود بخشید. برای آماده سازی محصول برای ارسال و پست باید به دو موضوع اهمیت دهیم. اولین موضوع استفاده از لایه های محافظتی برای آسیب ندیدن محصول است. مورد دیگر ظاهر بسته بندی شما است. استفاده از ابزار و لوازم مناسب و همچنین بصرفه و اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است.

لایه های محافظتی مناسب بسته بندی برای پست

درست انجام شدن بسته‌ بندی محصولات برای پست، اهمیت بسیاری دارد تا محصولات به درستی و بدون آسیب به مقصد برسند. محصولات ممکن است در طی انتقال با لرزش، ضربه، فشار یا دماهای مختلف مواجه شوند و آسیب ببینند. برای مواجهه با این چالش‌ها، باید استراتژی‌های مناسبی را در زمینه بسته‌ بندی، انتقال و مدیریت تحویل محصولات انتخاب کنید. شما می‌توانید از موارد مختلفی برای پیچیدن محصول برای جلوگیری از ضربه خوردن آن‌ها در بسته استفاده کنید.

انواع لایه های محافظتی در بسته بندی

پوشال:

استفاده از پوشال در بسته‌ بندی محصولات برای پست یکی از روش‌های معمول و موثر برای محافظت از محصولات در طول انتقال و حمل و نقل است. پوشال به خوبی از آسیب‌های ناشی از ضربه، فشار و لرزش در طول حمل و نقل محصولات جلوگیری می‌کند. این به معنای کاهش خطر شکستن یا آسیب دیدن محصولات است. پوشال به عنوان یک جایگزین سبک وزن برای مواد محافظ مانند فوم و کاغذ مقوایی های سنگین عمل می‌کند. این باعث کاهش وزن کل بسته شده و هزینه حمل و نقل را کاهش می‌دهد. پوشال قابلیت تغییر شکل نیز دارد و به آسانی به اندازه و شکل محصول تطابق می‌یابد. این به معنای این است که می‌توانید از آن برای محصولات مختلف استفاده کنید.

مشاهده و خرید آنلاین پوشال

 بسته بندی محصولات برای پست با پوشال

 

کاغذ کرافت لانه زنبوری:

استفاده از کاغذ کرافت لانه زنبوری در بسته‌ بندی پست یک راه حل موثر و پایدار برای محافظت از محصولات و جلب توجه مشتریان است. کاغذ لانه زنبوری یک نوع کاغذ با ساختار خاصی است که شبیه به لانه زنبوری ایجاد می‌کند و برای بسته‌ بندی محصولات به خصوص محصولات شکننده یا حساس بسیار مفید است. این ساختار موجب جذب انرژی ضربات و لرزش‌ها و به خصوص انتقال انرژی ضربات به محصولات را کاهش می‌دهد. کاغذ زنبوری به عنوان یک ماده بسته‌ بندی با ظاهر خاص و جذاب شناخته می‌شود که می‌تواند برند و محصول شما را تا حد زیادی مورد توجه قرار دهد و توجه مشتریان را جلب کند.
باید بگوییم کاغذ زنبوری هم بعلت تجدید پذیر و دوستدار طبیعت بودن و هم بعلت زیبایی که به محصول می‌دهد بسیار طرفدار دارد. برای بسته بندی محصولاتی مانند کتاب، مجسمه و انواع لوازم دکوری کاربردی است. حتی از آن برای پکینگ ظاهر محصول نیز استفاده می‌کنند که در ادامه درباره آن توضیح می‌دهیم.

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ کرافت

 

بسته بندی محصولات با کاغذ کرافت زنبوری برای پست

 

نایلون حباب دار:

نایلون حباب دار با ساختار حباب‌دار که با هوا پر شده است، از محصولات در برابر ضربه‌ها و لرزش‌هایی که در طی حمل و نقل ممکن است ایجاد شود، محافظت می‌کند. با ایجاد یک لایه محافظ از نایلون حباب دار در دور محصولات، احتمال شکستن یا آسیب‌دیدن آن ها به شدت کاهش می‌یابد. اما پیشنهاد می شود بعلت اینکه مواد تشکیل دهنده نایلون های حباب دار از مواد غیر تجدید پذیر هستند، از آن استفاده نکنید. زیرا امروزه افراد به عوامل تخریب زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست اهمیت می دهند و ممکن است در دید مشتری بر برند شما تاثیر بگذارد. 

پاکت پستی:

استفاده از پاکت‌های پستی یک روش معمول و کارآمد برای بسته‌ بندی محصولات برای پست و ارسال به مقاصد مختلف است. پاکت‌های پستی معمولاً از موادی مقاوم و ایمن برای حفاظت از محتویات در طی حمل و نقل استفاده می‌کنند. پاکت‌های پستی معمولاً به عنوان بسته‌ بندی سبک‌تر و ارزان‌تر مطرح هستند. این می‌تواند به کاهش هزینه‌های حمل و نقل کمک کند. همچنین در اندازه‌ها و نوع‌های مختلفی موجود هستند، بنابراین می‌توانید سایز مناسب برای محصولات خود را انتخاب کنید.

مشاهده و خرید آنلاین پاکت پستی

پاکت پستی

 

روش‌های استفاده از لایه های محافظتی در بسته پستی:

  • محصول را در لایه محافظتی بگذارید و سپس لایه محافظتی انتخابی خود را را دور محصول بپیچید.
  • لایه را به عنوان پایه در کف جعبه یا بسته‌ بندی خود قرار دهید تا از ضربات ناشی از سقوط و فشار در اثر عوامل بیرونی جلوگیری کند.
  • اگر محصول دارای سطوح حساسی مثل صفحه‌های الکترونیکی یا شیشه‌های شکننده است، لایه مورد استفاده را به عنوان پوشش بر روی این سطوح قرار دهید تا از خطر خشک شدن یا خراب شدن آن ها جلوگیری کند.

با استفاده از هرکدام از این لایه های محافظتی در بسته‌ بندی پست، می‌توانید محصولات خود را به امانترین شکل ممکن حمل کرده و به مشتریانتان ارسال کنید.

ظاهر بسته بندی محصولات برای پست

در این مرحله به شما چند مورد کاربردی برای ایجاد یک بسته پستی با ظاهری شیک و مینیمال، پیشنهاد می‌دهیم.
استفاده از جعبه های کیبوردی بسیار گزینه مناسبی است. علاوه بر اقتصادی و بصرفه بودن، ظاهری زیبا دارد. کافیست حداقل از یکی از لوازم های بسته بندی از جمله نخ کنفی، تگ هدیه، لیبل و روبان های رنگی در کنار جعبه کیبوردی استفاده کنید تا ببینید چه بسته زیبا و شیک، در عین سادگی دارید. استفاده از گل خشک، میوه خشک، چوب دارچین بر روی جعبه های مقوایی بسیار ترند شده است.

مشاهده و خرید آنلاین جعبه کیبوردی

بسته بندی محصول برای پست

 

پیشنهاد بعدی ما کاغذ کرافت است. شما می توانید انواع مدل های کادوپیچ کردن محصول با استفاده از کاغذ کرافت را پیاده کنید و بر جذابیت محصول خود بیفزایید. استفاده از نخ های کنفی رنگی و تگ هدیه با متنی دلنشین برای مشتریتان نیز بسیار کاربردی است.

بسته بندی محصولات برای پست

مورد بعدی که این روزها بسیار پر طرفدار است، استفاده از کاغذ زنبوری است. این محصول برای بسته بندی محصولات مختلف با دیزاین های متنوع قابل استفاده است. برای مثال برای بسته بندی کتاب می‌توانید از کاغذ کرافت زنبوری استفاده کنید و روی آن را با یک روبان پهن بپیچید و پاپیون بزنید. در کنارش استفاده از تگ هدیه بسته شما را جذاب‌تر می کند. از مزیت های کاغذ لانه زنبوری منعطف بودن آن است و به راحتی به شکل و فرم محصول شما در می‌آید. فرض کنید محصولی با شکل استوانه یا منحنی شکل دارید، با استفاده از کاغذ کرافت لانه زنبوری، روبان یا نخ کنف می‌توانید به سادگی یک ظاهر زیبا برای بسته محصول خود بسازید.

بسته بندی محصولات برای پست

 بسته‌ بندی محصولات پستی یک مرحله مهم در عملیات ارسال و تحویل محصولات به مشتریان است. بسته‌ بندی مناسب نه تنها به حفاظت محصولات از خطرات حمل و نقل کمک می‌کند بلکه تأثیر بزرگی بر تجربه مشتریان دارد. شما می‌توانید لوازم مورد نیاز بسته بندی خود را بصورت کامل و یکجا از فروشگاه تورنگ تهیه کنید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش گام به گام ساخت جعبه کیبوردی
آموزش گام به گام ساخت جعبه کیبوردی

جعبه های کیبوردی یکی از محصولات کاربردی در صنعت بسته بندی هستند. در این مقاله به صورت روان و ساده آموزش گام به گام ساخت جعبه کیبوردی را برایتان توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
کاربرد انواع سایزهای جعبه کیبوردی در بسته بندی
کاربرد انواع سایزهای جعبه کیبوردی در بسته بندی

جعبه‌های کیبوردی به دلیل دوام، مقاومت، و ظاهر طبیعی و زیبایشان در میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بسیار محبوب هستند. این جعبه‌ها از...

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی محصولات لوکس
ایده بسته بندی محصولات لوکس

در دنیای رقابتی امروز، بسته‌ بندی محصولات لوکس تنها به نگهداری و حفاظت از محصول ختم نمی‌شود، بلکه بخشی جدایی‌ناپذیر از تجربه مشتری و نشان‌دهنده برند است.

مطالعه مقاله