ایده هایی برای طراحی بسته بندی (2)

تورنگ / 2 آبان 1397

طراحی بسته بندی خاص کمک می‌کند تا شما وارد بازار رقابتی قرار بگیرید و با رقبای بزرگی که در صنعت شما مشغول به کار هستند، رقابت کنید. چون امروزه همه در پی پیدا کردن راه هایی برای ایجاد تنوع در طرح و رنگ محصولاتشان هستند. در مقاله قبل به ایده هایی در مورد طراحی بسته بندی اشاره کردیم. در این مقاله به ادامه آن ایده ها می پردازیم تا چگونه بسته بندی زیباتر و مورد پسند مشتری را روانه بازار کنید.

بعد از آن که طرح روی بسته بندیتان را انتخاب کردید، آن را به تعداد کم و محدود وارد بازار کنید تا عکس العمل مشتریان را ببینید. حتی می‌توانید تیم تحقیق و توسعه شرکت تان را به فروشگاه ها بفرستید تا از آن ها در مورد رنگ و طرح محصول تان سوال کنند.

طراحی بسته بندی

قوانین و عرف را بشکنید و یکنواختی را در کارهایتان از بین ببرید. طرحی ایجاد کنید که مشتری ابتدا با دیدن آن شوکه شود و پس از آن فکر کند که چه ایده جالبی!

بسته بندی خلاقانه

از مواد طبیعی استفاده کنید. مصرف کنندگان امروزه بیشتر به دنبال استفاده از محصولاتی هستند که آسیب کمتری به محیط زیست برساند. به همین دلیل اگر شما در بسته بندی تان از مواد طبیعی استفاده کنید، می‌توانید خود را به عنوان یک برند حامی محیط زیست مطرح کنید.

بسته بندی محصول

بسته بندی را خلاق طراحی کنید. از تمام راه هایی که باعث می‌شود بسته بندی محصول شما خلاق تر به نظر برسد، استفاده کنید. مثلا می‌توانید برای طراحی لوازم موسیقی از نت ها کمک بگیرید.

بسته بندی خلاقانه

در طراحی ترسی نداشته باشید. محصول شما حتی اگر چیزی مضری است، با طراحیتان به مصرف کننده هشدار دهید. این کار جذابیت و صداقت را با هم به محصول شما هدیه می‌دهد.

بسته بندی محصول

گاهی اوقات توجه مشتری را به سمت محصولتان جلب کنید. اگر توجه مشتری با عکس جلب نمی‌شود، با فونت درشت تر و استفاده از کلمات بزرگ این کار را بکنید. همیشه راهی پیدا کنید که مشتری به راحتی از کنار محصول شما عبور نکند.

بسته بندی مواد غذایی

 

به کار بردن یک بافت خاص یا سطح برجسته باعث می‌شود مصرف کننده به سایر ویژگی های محصول شما هم فکر کند. می‌توانید سطح نوشته های تان را برجسته کنید یا قسمتی از عکسی که در طراحی بسته بندی محصول تان استفاده کردید، برجسته باشد.

بسته بندی محصولات

از ایده های خنده دار استفاده کنید. برخی از طراحان بزرگ دنیا اعتقاد دارند زمانی که شما از ایده های خنده دار در طراحی استفاده می‌کنید، مصرف کننده توجه بیشتری خواهد کرد.

ایده طراحی بسته بندی

یکی از کارهایی که اعتماد مصرف کننده را به همراه دارد، استفاده از بسته بندی هایی است که محصول را به طور واضح و شفاف نشان می‌دهد و مشتری به وضوح می‌بیند که در حال خریدن چه چیزی است.

بسته بندی شفاف

حتی زمانی که شما یک بسته بندی زیبا با کیفیت عالی برای محصول خود دارید، باید طراحی دیگری مد نظر داشته باشید تا توسط آن مشتری را تحت تاثیر قرار دهید و با استفاده از این ایده ها می‌توانید طراحی بهتری داشته باشید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله