4 روش از بهترین روشهای بسته بندی قهوه و مهم‌ترین اطلاعاتی که باید روی بسته بندی قهوه باشد چیست؟

زینب علیجانی / 13 شهریور 1399

4 روش از بهترین روشهای بسته بندی قهوه و مهم‌ترین اطلاعاتی که باید روی بسته‌بندی قهوه باشد چیست؟

 

بسته‌بندی قهوه

اگر شما مرغوب‌ترین دانه‌های قهوه را می‌فروشید یا بهترین کیفیت پودر قهوه در بازار را دارید تا وقتی‌که خریداران بسته‌بندی قهوه شما را برندارند کسی متوجه کیفیت کالای شما نمی‌شود. بسته‌بندی قهوه شما باید طوری طراحی شود که توجه خریداران را جلب کند تا ترغیب شوند که قهوه‌ی شما را بخرند و از آن استفاده کنند. البته قهوه از محصولاتی است که تازه نگه‌داشتن و محافظت از محصول هم در انتخاب بسته‌بندی اهمیت بسیار بالایی دارد. در ادامه‌ی این مقاله متوجه می‌شوید که چگونه بهترین بسته‌بندی قهوه‌ی ممکن را با کمترین قیمت ممکن را انتخاب کنید.

همه چیز درباره بسته بندی قهوه، بهترین روش بسته بندی قهوه، بسته بندی قهوه با پاکت کرافت

مرسوم‌ترین بسته‌بندی‌های قهوه

انتخاب‌های مختلفی برای بسته‌بندی قهوه وجود دارد اما بسته‌بندی‌هایی که اینجا در موردشان صحبت می‌کنیم مرسوم‌ترین پاکت بسته‌بندی قهوه در بازار هستند. برای اینکه بهترین بسته‌بندی قهوه را انتخاب کنید باید هرکدام از این موارد بر اساس نوع، کاربرد، طراحی و قیمت بررسی کنید تا ببینید کدام‌یک از آن‌ها برای کسب‌وکار شما بهتر است.

پاکت‌های کف کاست پنجره دار:

تمام قسمت‌های این پاکت مهروموم‌شده است و کف آن صاف است. این نوع پاکت بسته‌بندی قهوه می‌تواند راحت بایستد برای همین انتخاب خوبی برای نمایش آسان روی قفسه‌ها است. می‌توان امکانات دیگری مثل یک زیپ کیپ، پنجره‌ی شفاف یا حتی یک استیکر کوچک برای باز و بسته کردن به این پاکت بسته‌بندی قهوه اضافه کرد.

 

همه چیز درباره بسته بندی قهوه، بهترین روش بسته بندی قهوه، بسته بندی قهوه با پاکت کرافت

مشاهده و خريد آنلاين پاکت زیپ کیپ

پاکت‌های بغل کاست:

این پاکت قهوه ارزان‌ترین مدل موجود در بازار است که از بغل‌ها تا می‌شود و با یک زیپ کیپ باز و بسته می‌شود. بااینکه این نوع پاکت قهوه نمی‌تواند به‌تنهایی روی خودش بایستد اما یک‌شکل کلاسیک و مینیمالیست دارد.

پاکت کاست دار ایستاده زیپ کیپ:

این بسته‌بندی‌ها از بغل تا می‌شوند (بغل کاست) و می‌توانند روی خودشان بایستند و شکل مستطیلی دارند و در بالای آن‌ها یک زیپ کیپ برای باز و بسته شدن وجود دارد.

 

 

همه چیز درباره بسته بندی قهوه، بهترین روش بسته بندی قهوه، بسته بندی قهوه با پاکت کرافت

 

پاکت‌های متالایز شده:

این بسته‌بندی‌های قهوه بهترین انتخاب برای نمایش در مغازه‌ها هستند. این بسته‌بندی‌ها متالایز شده هستند و قیمت بیشتری دارند. این بسته‌بندی‌ها بیشتر در شکل پاکت کوچک و برای بسته‌بندی مواد گران‌قیمت و باکیفیت استفاده می‌شوند.

 

مهم‌ترین اطلاعاتی که باید روی بسته‌بندی قهوه باشد

اطلاعاتی که روی بسته‌بندی قهوه به آن اشاره می‌کنید نماینده‌ی کسب‌وکار، ارزش و کیفیت محصول شما است. لیست شامل اطلاعاتی است که در فروش قهوه اهمیت دارند و باید روی بسته‌بندی درج شوند.

رست قهوه:

مصرف‌کننده‌های قهوه معمولا به این قسمت اول‌ازهمه نگاه می‌کنند. چون میزان رست قهوه روی طعم آن تاثیر می‌گذارد و اکثر مردم ترجیحشان یک نوع رست خاص است و همیشه به دنبال همان می‌گردند.

نژاد قهوه:

نژاد و گونه‌ی قهوه‌ی شما یکی مهم‌ترین جزئیاتی است که مصرف‌کننده‌ها باید بدانند و باید روی بسته‌بندی قهوه ذکر شود که این قهوه تک نژاد یا مخلوطی از گونه‌های مختلف است. حتما به نام کشوری هم که دانه‌های قهوه در آنجا کشت و برداشت‌شده روی بسته‌بندی قهوه اشاره‌کنید. چون اسم آن کشور می‌تواند به قهوه‌ی شما اعتبار ببخشد.

‌هایی برای دم کردن قهوه:

اشاره کردن به روش دم کردن قهوه‌ی شما روی بسته‌بندی قهوه می‌تواند مردم را ترغیب کند تا قهوه را بخرند تا روش شما را امتحان کنند. توصیه به دم کردن با موکوپات، دستگاه فرنچ پرس یا طرز تهیه‌ی قهوه‌ی ترک می‌تواند به مطمئن شدن به حفظ کیفیت قهوه و طعم آن با روش درست دم کردن کمک کند.

طعم قهوه:

اشاره به طعم دقیق قهوه‌ی شما به مصرف‌کننده‌ها کمک می‌کند تا متوجه طعم حدودی قهوه قبل از خرید شوند در این صورت امکان اینکه از طعم قهوه‌ی شما خوششان نیاید غیرممکن است و برای همین می‌توانید مشتری‌های راضی و دائمی برای خودتان بسازید. به دو یا سه عدد نت و میزان اسیدی بودن آن روی بسته‌بندی قهوه اشاره‌کنید. باآب‌وتاب دادن توضیحات این قسمت می‌توانید هر شخص معتاد به قهوه را ترغیب به خرید کنید.

همه چیز درباره بسته بندی قهوه، بهترین روش بسته بندی قهوه، بسته بندی قهوه با پاکت کرافت

 

حفظ تازگی در بسته‌بندی قهوه حرف اول را میزند

اولین سوالی که در انتخاب بسته‌بندی قهوه مناسب باید از خودتان بپرسید این است که «آیا این بسته‌بندی قهوه را تازه نگه می‌دارد؟» سه مورد اکسیژن، رطوبت و نور خورشید قابلیت این رادارند که تاثیر منفی روی کیفیت و تازگی قهوه بزارند. اگر بسته‌بندی شما طوری طراحی‌شده است که نتواند با این سه مورد مقابله کند قهوه شما تا زمانی که به دست مصرف‌کننده برسد طراوت خودش را از دست می‌دهد. یک بسته‌بندی قهوه خوب باید طوری طراحی شود که:

- تمام اکسیژن داخل بسته‌بندی قبل باز شدن توسط مصرف‌کننده تخلیه‌شده باشد یا با گازهایی مثل نیتروژن جایگزین شده باشد.
- بدنه‌ی بسته‌بندی قهوه باید طوری طراحی‌شده باشد که در برابر رطوبت مقاوم باشد و از تماس مستقیم با نور خورشید جلوگیری کند که بتواند تا مدت‌ها برای مصرف‌کننده‌ها قابل‌استفاده باشد.
- بالای بسته‌بندی قهوه حتما باید یک زیپ کیپ قرار داشته باشد تا اجازه‌ی استفاده‌ی راحت به مصرف‌کننده و هم‌زمان حفاظت از کیفیت قهوه را بدهد.

 

طراحی بسته‌بندی قهوه

اصطلاح «نباید از روی ظاهر چیزی را قضاوت کرد» برای بسته‌بندی قهوه کاربرد ندارد. مخصوصا برای افراد تازه‌کار در کسب‌وکار قهوه که می‌خواهند اسمی برای خودشان دست‌وپا کنند، طراحی درست بسته‌بندی قهوه می‌تواند آن‌ها را به‌شدت در بازار رقابتی جلو بیندازد تا بتوانند فروششان را در کافی‌شاپ‌ها و بیزینس های دیگر بالا ببرند. به بسته‌بندی قهوه‌تان به‌عنوان یک بیلبورد تبلیغاتی نگاه کنید که می‌تواند همه‌جا برند شما را تبلیغ کند. حتما قبل از طراحی سرسری بسته‌بندی قهوه با یک شخص متخصص درزمینه‌ی طراحی و دیزاین مشورت کنید تا بهتری رنگ، لوگو، تم و غیره را برای بسته‌بندی انتخاب کنید تا به بهترین شکل پیام برند شما را به مخاطب برساند. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌تواند با تیم خلاق طراحی مجتمع چاپ تورنگ تماس بگیرید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین
چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین

در صنعت خرده‌ فروشی آنلاین، بسته‌بندی نقشی حیاتی فراتر از صرف حمل‌ونقل ایمن محصولات ایفا می‌کند. بسته‌بندی اولین نقطه تماس فیزیکی بین مشتری و برند است و...

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی پیراشکی
ایده بسته بندی پیراشکی

بسته بندی پیراشکی به عنوان یک مرحله مهم در تولید و توزیع آن مطرح است. این بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که پیراشکی‌ها از خرابی و آسیب‌های خارجی محافظت شوند و کیفیت آن‌ها حفظ شود.

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر

بسته‌ بندی لوازم التحریر نقش مهمی در جذب مشتری و تقویت برند دارد. در این مقاله، به ارائه ایده‌های خلاقانه و جامع برای بسته‌بندی لوازم التحریر می‌پردازیم که...

مطالعه مقاله