انواع پیشبند رستورانی

زینب علیجانی / 13 آبان 1399

پیشبند رستوران یک نوع روپوش است که برای محافظت از کارکنان فست فود، رستوران و کافی شاپ در کارهای روزمره به کار می‌رود. هر کسی در رستوران وظایف خودش را دارد که بر اساس آن وظایف در برابر رطوبت، گرما، ریخته شدن غذا و... قرار می‌گیرد. وظیفه‌ی پیشبند رستورانی حفاظت از کارکنان در برابر این موارد است. در ادامه انواع پیشبند رستورانی و کاربردهای آن را معرفی می‌کنیم.

مشاهده و خرید آنلاین پیشبند رستورانی

 

پیشبند سرآشپز

پیشبند سرآشپز، پیشبند آشپز و در کل پیشبند آشپزخانه در رستوران باید عایق گرما باشد زیرا خطرناک ترین چیزی که در آشپزخانه وجود دارد شعله آتش است. نکته‌ی بعدی که در پیشبند آشپزی مهم است عایق بودن آن در برابر رطوبت و ریخته شدن غذا است. عایق بودن پیشبند آشپزخانه نه‌تنها جلوی کثیف شدن لباس زی پیشبند را می‌گیرد بلکه از سوختگی احتمالی ناشی از ریخته شدن غذای داغ جلوگیری می‌کند. معمولاً در آشپزخانه رستوران از پیشبند ساده سفید استفاده می‌شود تا هرگونه کثیفی را زود نشان دهد و به رعایت بهداشت کمک می‌کند.

پیشبند رستوران

 

پیشبند گارسون

پیشبند گارسون برخلاف پیشبند آشپزخانه باید در رنگ‌های تیره تر دوخته شود تا هیچ‌گونه کثیفی را نشان ندهد زیرا در نظر مشتری یک لکه‌ی کوچک روی پیشبند گارسون نشان‌دهنده‌ی رعایت نکردن بهداشت کل مجموعه است. پیشبند ساده مشکی پرطرفدارترین انتخاب برای گارسون ها است اما بهتر است از در طراحی روپوش گارسون ها تلاش بیشتری شود زیرا آن‌ها نماینده ی تمام کارکنان رستوران در چشم مشتری هستند.

پیشبند رستوران

 

پیشبند ظرف‌شویی

یکی از وظایف مهم در رستوران شستن ظرف ها است. شخصی که این وظیفه را بر عهده دارد در طول روز چندین ساعت در تماس با آب است برای همین پیشبند ظرف‌شویی باید کاملاً ضد رطوبت باشد تا این کار به بهترین شکل در آشپزخانه انجام شود

پیشبند رستوران

 

پیشبند باریستا

پیشبند جین و پیشبند چرم از مدل های پراستفاده پیشبند باریستا هستند. در شغل باریستایی و در محیط کافه و کافی شاپ تماس مستقیم با گرما، رطوبت و غذای داغ وجود ندارد یا بسیار کم است برای همین می‌توان از پارچه های مختلف برای دوخت پیشبند باریستا استفاده کرد.

پیشبند رستوران

مشاهده و خرید آنلاین پیشبند رستورانی


 

برای دانلود این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

انواع پیشبند رستورانی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش دوخت پیشبند آشپزخانه
آموزش دوخت پیشبند آشپزخانه

پیشند از جمله ملزومات آشپزخانه و آشپزی است که بیشتر برای پخت غذا و البته شست و شو به کار می رود. در این مقاله به آموزش دوخت و ایجاد پیشبند آشپزی برای خانم و البته آقایان خانه دار می پردازیم.

مطالعه مقاله
آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی در خانه
آموزش ساخت زیر بشقابی کنفی در خانه

زیر بشقابی کنفی را می‌توان در خانه و به‌راحتی ساخت. این زیر بشقابی برای افرادی که می‌خواهند متفاوت باشند اما بودجه زیادی برای خرید طرح‌های خاص ندارند مناسب است.

مطالعه مقاله
انواع ماسک سه لایه و کاربرد های مختلف آن ها چیست؟
انواع ماسک سه لایه و کاربرد های مختلف آن ها چیست؟

هر ماسکی به‌طورمعمول باید حداقل از سه لایه‌ یا بیشتر تشکیل‌شده باشد، ماسک جراحی، ماسک پزشکی، ماسک دندان پزشکی، ماسک تنفسی، ماسک پرستاری و ماسک اسپان باند همگی ماسک سه لایه هستند.

مطالعه مقاله