چاپ بنر مناسبتی

تورنگ / 21 بهمن 1395

چاپ بنر، یک هنر و صنعت باستانی است. در بنرهای کلیسا معمولا، فرد پرهیزگاری که کلیسا به آن شخص اختصاص داده شده بود را به تصویر می‌کشیدند.

حال اینکه در آن زمان چاپ بنر به این صورت به کمک دستگاه های حرفه ای و اتوماتیک نبود و در واقع از روش های ابتدایی چاپ، مثل چاپ با سنگ استفاده می‌شد تا نمادی از قهرمانان و یا اماکن مقدس خود را به صورت بیرقی بزرگ در آورده و به همگان نمایش دهند.

بنر به معنی پرچمی است که شامل یک نماد، لوگو، شعار یا پیام های دیگر می باشد. پرچمی که مانند پوششی از یک نشان یا علامت طراحی شده و معمولا در یک شکل مربع یا مستطیل است. کلمه بنر از کلمه ی اسپانیایی bandera و به معنی پارچه ایی که به خاطر یک پرچم ساخته شده گرفته شده است. Banns منشا یکسانی به معنی اعلام رسمی می باشد.

بنرها با اهداف گسترده ای مثل اطلاع رسانی های همگانی و نصب بنر در سطح شهر، تابلوی فروشگاه ها، چاپ بنرهای تبلیغات محیطی، چاپ بنرهای ورزشی، چاپ بنر تبریک و تسلیت و بسیاری از موارد این چنینی چاپ می‌شوند و می‌توانند در فرمت های بسیار بزرگ، با طیف گسترده ای از رنگ های زنده چاپ شوند. مثلا طرفداران ورزشی اغلب برای نمایش سکوها، بنر تیم مورد علاقه خود را چاپ می‌کنند. بنرهای تیم به طور معمول شامل لوگو، نام یا نام مستعار، شعار و رنگ تیم است یا چاپ بنرهای تبلیغاتی که اغلب در بسیاری از سرمایه گذاری های تجاری، بازاریابی برای مخاطبان بالقوه خود استفاده می‌شود.

بنرهای از پیش چاپ شده، اگرچه معمولا استفاده می‌شود و ممکن است تکراری به نظر برسد، اما ساده و در دسترس هستند. مثلا برای مناسبت های هر ساله مثل مناسبت های ملی و مذهبی که از قبل مشخص است به سادگی می‌توان با انتخاب یکی از فایل های آماده که از پیش طراحی شده اند بنر مورد نظر خود را چاپ کرد. مانند بنرهایی که هر سال در مناسبت هایی مثل دهه فجر، روز دانش آموز، 22 بهمن، روز دانشجو، ولادت و شهادت ائمه، محرم و... مورد استفاده قرار می گیرد به راحتی با استفاده از فایل های آماده طرح مورد نظر را انتخاب کرده و سفارش می دهید تا در کوتاهترین زمان و با هزینه مناسب چاپ شود. البته برای مناسبت هایی مثل 22 بهمن می‌توان از پلاکارد نیز استفاده نمود. بدین صورت که با انتخاب طرح مورد نظر و چاپ پیام صلح و دوستی روی پلاکارد خود، در راهپیمایی روز 22 بهمن می‌توانید یک اعلان عمومی برای انتشار صلح و مهربانی استفاده کنید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده های کاربردی و خلاقانه برای بسته بندی تخمه
ایده های کاربردی و خلاقانه برای بسته بندی تخمه

بسته ‌بندی تخمه از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که تأثیر مستقیمی بر حفظ کیفیت، طعم و ماندگاری محصول دارد. باتوجه‌به اینکه تخمه به‌عنوان یک میان‌وعده پرطرف‌دار در بین مصرف‌کنندگان قرار دارد...

مطالعه مقاله
معرفی بسته بندی های معروف جهان
معرفی بسته بندی های معروف جهان

در این مقاله، ما به بررسی برخی از معروف‌ترین و خلاقانه‌ترین بسته‌بندی‌هایی که تابه‌حال طراحی شده‌اند می‌پردازیم و نقش آن‌ها در شکل‌دهی برند و جذب مشتری را بررسی می‌کنیم.

مطالعه مقاله
چالش های بسته بندی در صنعت خرده فروشی آنلاین
چالش های بسته بندی در صنعت خرده فروشی آنلاین

در صنعت خرده‌ فروشی آنلاین، بسته‌بندی نقشی حیاتی فراتر از صرف حمل‌ونقل ایمن محصولات ایفا می‌کند. بسته‌بندی اولین نقطه تماس فیزیکی بین مشتری و برند است و...

مطالعه مقاله