بسته بندی برنج

تورنگ / 25 خرداد 1396

یکی از مسائلی که امروزه با توجه به تغییرات گسترده شرایط زمین نگران کننده است، تهیه مایحتاج اولیه زندگی بشر در سال های آینده می‌باشد. گرم شدن کره زمین می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر نحوه فعالیت های کشاورزی بگذارد و حتی نوع تغذیه انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یکی از این دغدغه های کشاورزی که بخش عمده ای از مواد غذایی مورد نیاز بدن انسان را تامین می‌کند کشت برنج و نحوه نگهداری آن است. علت اصلی این نوع نگرانی ها مواجه شدن با تغییرات و شرایط سخت آب و هوایی می‌باشد و در کنار آن مسائلی مثل نحوه کاشت و تولید برنج، نگهداری از گیاه برنج، نحوه برداشت محصول و بسته بندی صحیح برنج پس از برداشت است. اما در کنار همه این مسائل مهمترین موضوع این است که ما تنها به کمیت برنج وابسته نیستیم و کیفیت دانه برنج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

بسته بندی برنج

 

در واقع فقط برنامه ریزی برای داشتن برنج کافی و تامین تغذیه افراد کافی نیست، چون در اکثر مواقع خسارت های که به صنعت کشاورزی وارد می‌شود موجب از دست رفتن بخشی از محصول برنج می‌شود که با سختی فراوان بدست آمده است. این خسارت ها ممکن از در هنگام انجام مراحل کاشت و داشت باشد، مثل زمانی که محصول دچار آفت، کم آبی، شرایط پیش بینی نشده هوا، کود و نگهداری نامناسب و... می‌شود. اما اکثر این خسارت زمانی به محصول برنج وارد می‌شود که برداشت شده و در مرحله نگهداری پس از برداشت قرار می گیرد. برای نگهداری صحیح برنج پس از برداشت محصول نکته حیاتی بسته بندی و دمای مناسب است. اولین چیزی  که باید برای نگهدار برنج به آن توجه شود بسته بندی استاندارد است که محصول برنج را به دور از نفوذ هر گونه آفت و حشره نگه دارد و علاوه بر آن از مقاومت و کیفیت بالا برخوردار باشد. نکته بسیار مهم بعدی نگهداری برنج بسته بندی شده در دمای مناسب و به دور از رطوبت و گرمای زیاد است زیرا رطوبت و گرما شرایط بسیار مطلوبی را برای رشد حشرات مهیا می‌کند. علاوه بر کاشت محصول به میزان کافی، می‌توان با رعایت این اصول اولیه برنج مرغوب و با کیفیتی را پس از برداشت محصول نیز نگهداری کرد.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج
انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج

برای بسته بندی برنج باید یکسری نکات مهم را مدنظر قرار دهید تا با توجه به نیاز خود بهترین کیسه برنج را انتخاب نمایید.

مطالعه مقاله
کیسه و گونی مصالح ساختمانی
کیسه و گونی مصالح ساختمانی

فروش انواع کیسه و گونی مصالح ساختمانی در شرکت تورنگ، اولین تولید کننده انواع کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی مصالح ساختمانی و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک

تولید، طراحی و چاپ کیسه نمک در مجموعه تورنگ، اولین کارخانه تولید و چاپ کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی نمک و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله