چگونه عنوانی طراحی کنیم که به راحتی کلیک می گیرد؟

زینب علیجانی / 30 آبان 1399

عنوان ها یک قسمت اصلی هستند که حتماً باید طوری طراحی شوند که به چشم بیایند. عنوان ها مثل یک قلاب عمل می کنند که توجه مخاطبان را به سمت محتوای شما جلب می کنند به همین دلیل طراحی درست آن ها اهمیت بسیاری دارد. 
استایلی که برای عنوان ها انتخاب می کنید می تواند پر رنگ و بزرگ باشد یا نازک و ظریف، فرقی نمی کند که استایل عنوان شما چگونه است و نکات خاصی برای طراحی یک عنوان خوب باید رعایت شوند. در ادامه 5 نکته طراحی عنوان را توضیح می دهیم که به شما کمک می کنند عنوان هایی بسازید که به چشم بیایند، زیبا و خاص باشند.

 

وسط قرار دادن عنوان بیشترین تأثیر را دارد

عنوان ها باید حتماً در چشم باشند. بهتر است با قرار دادن آن ها در وسط تصویر آن ها را مرکز توجه کنید. این روش در تصاویر پیش زمینه که خیلی شلوغ نیستند کاربردی تر است. 

عنوان در وسط تصویر

 

قرار دادن عنوان در سمت راست تصویر

از فضای خالی در تصویر استفاده کنید و عنوان را در سمت راست قرار دهید. شاید قرار دادن عنوان در کنار تصویر آن‌قدر مرکز توجه نباشد اما طراحان گرافیک برای حل این مشکل از فونت های بزرگ یا خط کشیدن زیر عنوان برای تأکید بیشتر استفاده می کنند.

عنوان در سمت راست تصویر

 

قرار دادن عنوان در سمت چپ تصویر

برای قرار دادن عنوان در سمت چپ هم می‌توانید از فضای خالی تصویر استفاده کنید. یک روش دیگر برای تأکید بیشتر و تمرکز بیشتر روی عنوان می توانید از قرار دادن ترکیب فونت ظریف و فونت ضخیم استفاده کنید.

عنوان در سمت چپ تصویر

 

تغییر فاصله ی بین حروف برای تنظیم عنوان و عنوان فرعی

با تنظیم کردن فاصله ی بین حروف می توانید عنوان ها و عنوان های فرعی را در یک ردیف قرار دهید. به عنوان مثال در تصویر زیر فاصله ی بین حروف " Botanica Experts" افزایش پیدا کرده اند تا با کلمه ی Feature هم سطح باشند. همچنین رنگ این عنوان از رنگ های تصویر پیش زمینه انتخاب شده اند تا بیشتر به چشم بیاید.

تنظیم فاصله بین حروف

 

افزایش سایز کلمه ها

یک روش دیگر برای هم سطح سازی کلمات و جمله ها در طراحی عنوان تغییر سایز یک کلمه ی به خصوص است. به عنوان مثال در تصویر زیر سایز کلمه " Automotive" افزایش پیدا کرده است تا هم تراز با عنوان فرعی این طراحی باشد. همچنین این روش در ترتیب چیدن تایپوگرافی استفاده می شود تا اول توجه به کلمه ی بزرگتر جذب شود و سپس به سمت کلمه های کوچک تر برود.

افزایش سایز کلمه

عنوان ها قسمت اصلی هر طراحی هستند. از این نکات استفاده کنید و با آن ها تمرین کنید تا بتوانید عنوان هایی طراحی کنید که به راحتی کلیک می گیرند.

 


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله