بسته بندی در منزل و قرارداد با شرکت بسته بندی: کدام بهتر است؟

زینب علیجانی / 13 دی 1399

شاید شما در حال شروع یک کسب و کار جدید هستید و می‌خواهید یک کالای جدید وارد بازار کنید یا یک بیزینس گسترش یافته هستید که می‌خواهد روش های جدید و به صرفه تر بسته بندی را امتحان کند. در هر صورت نحوه بسته بندی و تمام مسائل مربوط به آن تأثیر مستقیم روی موفقیت کار شما دارد. برای انتخاب نحوه بسته بندی دو راه وجود دارد:
قرارداد بستن با یک شرکت بسته بندی: به این معنی که بسته بندی محصولاتتان را به یک شرکت دیگر واگذار کنید که در زمینه بسته بندی تخصص دارد.
انجام دادن بسته بندی توسط خودتان: به این معنی است که روی لوازمی سرمایه گذاری کنید تا بسته بندی در منزل انجام دهید یا خط بسته بندی خودتان را راه بیندازید.

این دو راهی یکی از مهم‌ترین انتخاب هایی است که در هر کسب و کاری باید درباره آن تصمیم بگیرد.  این انتخاب به چند عامل مثل منبع در دسترس، تجربه مورد نیاز، بررسی بودجه بلند مدت و کوتاه مدت و غیره است. 

چرا باید از شرکت های بسته بندی استفاده کنیم؟

شرکت بسته بندی، فواید شرکت بسته بندی

به طور کلی سپردن بسته بندی به یک شرکت خارجی زمانی انجام می‌شود که هزینه های بسته بندی ارزان تر و کاربردی تر از بسته بندی در خود شرکت است.
شرکت های بسته بندی تجربه زیادی در این زمینه دارند و جزئیات و آپشن های زیادی به شما می‌دهند زیرا تمام تمرکزشان روی صنعت بسته بندی و تغییرات آن است. کسب و کارهای کوچک هم می‌توانند از شرکت های بسته بندی استفاده کنند تا سریع تر کیفیت و طراحی بسته بندی را بالا ببرند و حتی نیازی به سرمایه گذاری و هزینه بیشتری نسبت به بسته بندی در منزل نباشد.
شرکت های بزرگ هم معمولاً همه چیز را به شرکت های بسته بندی می‌سپارند تا بیشتر روی نقاط دیگر بیزینس تمرکز کنند. به طور کلی دلایل زیر می‌توانند باعث شوند یک کسب و کار با شرکت بسته بندی قرارداد ببندد:
•    نداشتن لوازم و تجربه کافی برای بسته بندی
•    به صرفه نبودن سرمایه گذاری روی لوازم بسته بندی
•    بسته بندی نیاز به لوازم خاص یا نیروی انسانی زیادی داشته باشد
•    شرکت های بسته بندی می‌توانند به صورت عمده محصولات را جا به جا و پخش کنند

چرا باید از بسته بندی در خانه استفاده کرد؟

بسته بندی در منزل، بسته بندی در خانه

بسیاری از شرکت ها( بزرگ و کوچک) ترجیح می‌دهند بسته بندی را در خود شرکت انجام دهند. به طور کلی راه اندازی خط تولید بسته بندی هزینه اولیه زیادی خواهد داشت اما بعد از اینکه تمام این هزینه ها پرداخت شدند و بازگشت پول بسیار عالی خواهد بود و یک سرمایه گذاری بلند مدت است. بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند خودشان در کنترل تمام انتخاب ها و مراحل کار باشند از بسته بندی گرفته تا ارسال کالا. از طرفی کسب و کارهای کوچک هم با استفاده از بسته بندی های خاص و هزینه کردن روی کارتن بسته بندی، کاغذ کرافت، برچسب و ... می‌توانند کار بسته بندی در منزل انجام دهند و نیازی به شرکت های بسته بندی نداشته باشند. هر نوع کسب و کاری ممکن است به دلایل زیر تصمیم به بسته بندی داخلی بگیرد:
•    سخت بودن ارتباط برقرار کردن و کنترل کردن شرکت بسته بندی
•    اصرار داشتن بر انجام تمام کارها زیر نظر یک مدیر
•    آماده نبودن کسب و کار از نظر مالی برای قرارداد بستن با شرکت بسته بندی
•    نیاز نداشتن به خدمات پیچیده و خاص بسته بندی


قرارداد بستن با یک شرکت بسته بندی برای تولید و طراحی بسته بندی، انجام بسته بندی در منزل یا راه اندازی خط بسته بندی در شرکت خودتان کاملاً بستگی به کسب و کار شما و نیاز های به خصوص شما دارد و یک فرمول ثابت برای همه صدق نمی‌کند. شما می‌توانید برای سفارش انواع بسته بندی با چاپ و طراحی ویژه با مجتمع چاپ تورنگ تماس بگیرید و اگر می‌خواهید بسته بندی در منزل انجام دهید می‌توانید لوازم مورد نیازتان را با بهترین قیمت از فروشگاه تورنگ به صورت آنلاین خریداری کنید.

سفارش چاپ و بسته بندی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله