ایده های جذاب و خلاقانه برای بسته بندی کادو تولد

محدثه حسن‌پور / 13 آذر 1402

کادوپیچی و بسته بندی کادو یک دغدغه برای همه‌کسانی است که این روزها می‌خواهند هدیه‌ای را به عزیزی تقدیم کنند. ما در این مقاله به معرفی یک‌سری از لوازمی که برای کادوپیچی و بسته بندی هدیه موردنیاز هستند، پرداخته‌ایم و همچنین لینک خرید آن‌ها را نیز جهت سهولت دسترسی شما به انواع لوازم کادوپیچی و بسته بندی هدیه قرار داده‌ایم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.
این لوازم برای بسته بندی کادو تولد برای هر مناسبتی که بخواهید هدیه ای را به عزیزان خود دهید مناسب هستند. در بسته بندی کادو رعایت یک‌سری نکات ساده به جذابیت هدیه‌ای که به عزیزانمان می‌دهیم تأثیر زیادی دارد. وقت و انرژی‌ای که برای کادوپیچی و بسته بندی هدیه می‌گذاریم حتماً شادی دریافت هدیه را برای عزیزانمان دوچندان می‌کند.

خرید آنلاین لوازم بسته بندی کادو

ایده کادوپیچی زیورآلات

در هنگام بسته بندی کادو تولد باید به نوع هدیه ای که در نظر گرفته‌ایم، دقت کنیم، زیورآلات از جمله هدیه‌های جذاب روز زن و روز مادر یا هر مناسبت دیگر برای خانم‌ها است، مثلاً اگر برای هدیه تولد، زیورآلات یا چیزهای کوچک را انتخاب کرده‌ایم، پاکت پیلوپک یک گزینه مناسب برای این هدیه تولد است. پاکت پیلوپک که به جعبه بالشتی نیز معروف است یک بسته بندی سبک و مقاوم و نسبتاً جدید است و در سایزهای مختلف در کاربری‌های متفاوت در بازار موجود است و به‌راحتی قابل تزیین است که یک نمونه از آن را در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

کادوپیچی با پاکت پیلوپک

ایده کادوپیچی کتاب

کتاب برای کودکان و برای کسانی که به مطالعه علاقه‌مند هستند بهترین هدیه است. اگر کتابی را برای هدیه تولد عزیزی در نظر گرفته‌اید، می‌توانید با یک کاغذ کادو ساده و سبک و تک رنگ و کاغذهای رنگی و طرح دار آن را کادو کنید. می‌توانید از انواع ساک کاغذی و کاغذ بسته بندی جهت کادوپیچ و اهدای آن استفاده کنید؛ و یک تگ کادو را به دسته ساک مقوایی یا کاغذ تزیین آویز کنید و دلنوشته ای را بر روی آن بنویسید.

ایده کادوپیچی لباس

لباس یکی از هدایای زیبا، محبوب و پرکاربرد برای همه رده‌های سنی اعم از پیر، جوان و کودک به شمار می‌رود که روش‌های تزیین آن نیز متنوع و متفاوت است. اگر برای هدیه تولد، لباسی را در نظر گرفته‌اید می‌توانید لباس را در کاغذ کرافت و یا کاغذ کاهی ساده و طرح دار کادوپیچ کنید و دور آن را با نخ کنفی تزیین کنید و یک تگ هدیه به آن آویز کنید.

کادوپیچی با کاغذ کرافت

ایده کادوپیچی فانتزی برای هدیه

عروسک و دکوری جات از کالاهای پراستفاده برای کادو دادن هستند.اگر انواع عروسک یا دکوری جات را برای هدیه تولد انتخاب کرده‌اید می‌توانید از انواع بگ کاغذی جهت هدیه دادن استفاده کنید و یک اتیکت هدیه به آن آویز کنید.

ایده کادوپیچی گلدان و دسته‌گل

یکی از زیباترین هدایایی که می‌توانیم به عزیزانمان بدهیم یک گلدان گل یا یک دسته گل زیبا است. شاید شما برای هدیه به عزیزتان یک دسته گل یا سبد گل یا یک گلدان را در نظر گرفته‌اید یا بخواهید گلدانی را که خودتان گل آن را پرورش داده‌اید به دیگری هدیه کنید می‌توانید گلدان را با انواع کاغذ، بپیچانید و یک تگ گیفت به شاخه گل آویز کنید. یا شاید بخواهید دسته گلی را خودتان تزیین و به دیگری هدیه کنید می‌توانید گل ها را با انواع کاغذ تزیین گل بپیچانید و یک کارت آویز گل برای ابراز احساستان به شاخه گل آویز کنید.

کادوپیچی با  ساک کاغذی

کادوپیچی دسته گل

ایده کادوپیچی خشکبار

شاید شما جز افرادی باشید که انواع خشکبار را جهت کادو تولد برای دوست صمیمی، هدیه تولد مادر و پدر و یا کادو ولنتاین یا کادو شب یلدا و یا هدیه عید نوروز انتخاب می‌کنید. خشکبار یک مواد غذایی مغذی و خوشمزه است و با این انتخاب به عزیزانتان نشان می‌دهید که چقدر به سلامت آن ها اهمیت می‌دهید. می‌توانید انواع خشکبار را در پاکت زیپدار پنجره دار بسته بندی کنید و آن را با کاغذ گیپور و لیبل هدیه تزیین کنید و به عزیزتان هدیه دهید. میوه خشک را هم می‌توانید در پاکت کرافت بسته بندی کنید و در مناسبت‌های مختلف به عزیزانتان هدیه کنید.

کادوپیچی با کاغذ گیپور

 

کادوپیچ با کاغذ گیپوری

بسته بندی کادو تولد برای دوست صمیمی

برای اینکه برای دوست صمیمی تان در روز تولدش یک خاطره ماندگار بسازید در انتخاب کادو تولد برای دوست صمیمی وقت و انرژی بگذارید و با توجه به شناختی که از او دارید هدیه درخوری را انتخاب کنید و بعد از انتخاب کادو تولد مناسب، انتخاب نوع بسته بندی کادو تولد برای دوست صمیمی می‌تواند دوستتان را شادتر و میزان صمیمیت شمارا بیشتر کند. می‌توانید از انواع ساک کادو و کاغذ کرافت و کاغذ مومی و کاغذ سولفات و کاغذ پوستی و کاغذ کاهی برای بسته بندی کادو تولد برای دوست صمیمی تان استفاده کنید و آن را با انواع نخ کنفی رنگی تزیین کنید و یک گیفت تگ به آن آویز کنید. اگرچه نوع کادو تولد دختر و نوع کادو تولد پسر متفاوت است اما این لوازم بسته بندی به‌گونه‌ای هستند که برای کادوپیچی هدایای هردو جنس مناسب هستند.

مشاهده و خرید آنلاین ساک دستی کاغذی

بسته بندی هدیه تولد

بسته بندی کادو تولد پدر و کادو تولد مادر

یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها، انتخاب کادو تولد پدر و کادو تولد مادر برای زادروزشان و کادوپیچی آن است. برای بسته بندی کادو تولد پدر و کادو تولد مادر می‌توانید از ساک هدیه استفاده کنید و یک کارت تشکر برای قدردانی از روز تولد پدر و مادر به دسته آن آویز کنید. می‌توانید کاغذ کادو کرافت را نیز برای کادوپیچی هدیه تولد پدر و مادر عزیزتان استفاده کنید.

بسته بندی کادویی تولد

نکاتی در موردتوجه به مخاطب در انتخاب نوع بسته بندی هدیه

یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم، بسته بندی هدیه است. مردم همیشه این نگرانی را دارند که چگونه کادو و هدیه‌ی موردنظرشان را بسته بندی کنند و همیشه نگران هستند که مبادا بسته بندی موردنظر به میزان کافی در جلب‌توجه شخص موردنظر موفق نباشد و یا بدتر از آن، سبب آزردگی و دل‌زدگی فرد شود. به همین در این مقاله در خصوص شیوه، سازوکار و ابزارهای مختلف برای بسته بندی هدیه صحبت شده است. پس اگر شما هم از کسانی هستید که زیاد کادو می‌دهید یا کادو و هدیه‌های زیادی دریافت می‌کنید، خواندن این یادداشت برای شما بی‌فایده نخواهد بود. 
یکی از پرسش‌های رایج در بسته بندی کادو و هدیه، این است که بسته بندی هدیه، چگونه باشد تا توجه و نگاه شخص موردنظر را به خود جذب و جلب کند. پاسخ این پرسش به مخاطب شما بستگی دارد. برای پاسخ‌گفتن به این پرسش و تصمیم‌گرفتن در خصوص جنس و نوع بسته بندی، باید ابتدا مخاطب خود را در نظر داشته باشید. آیا شخص دریافت‌کننده‌ی هدیه کودک است؟ آیا قرار است به یک خانم یا دختر هدیه بدهید؟ آیا مخاطب کادو و هدیه‌ی شما یک آقا یا پسر است؟ آیا می‌خواهید به پدر یا مادر هدیه دهید؟ آیا می‌خواهید به یک دوست صمیمی هدیه دهید؟ در هر مورد، بسته به این‌که پاسخ چیست، جنس و نوع بسته بندی هدیه می‌تواند متفاوت باشد.
تجربه نشان داده است که بچه‌ها بیشتر از بسته‌بندی‌های گلاسه و براق استقبال می‌کنند. بهتر است برای بسته بندی کادو برای بچه‌ها، بیشتر طرح‌های فانتزی و رنگ‌های شاد و مختلف را انتخاب کنید. همچنین بسته بندی های متالایز هم می‌تواند در جلب نظر و نگاه بچه‌ها مؤثر باشد. بسته بندی های متالایز به دلیل منعکس‌کردن نور، نقش مؤثری در دریافت توجه کودک دارند و می‌توانند هیجان و کنجکاوی او را تحریک کنند. 
بسته‌بندی نایلون‌های براق و شفاف نیز در گزینه‌های بعدی برای بسته بندی هدیه کودک قرار می‌گیرند. نایلون‌های براق و شیشه‌ای که از طرح‌های فانتزی و شخصیت‌های مختلف و شناخته‌شده بهره‌مند هستند، گزینه‌ای مؤثر برای شادکردن کودک و تحریک هیجان او به شمار می‌روند. 
بسته بندی کادو برای خانم ‌ها داستان دیگری دارد. خانم‌ها بیشتر از بسته‌بندی‌های فانتزی، گلاسه، با طرح‌های هنری، گیاه، طبیعت و گل‌های مختلف استقبال می‌کنند. همچنین بهتر است در ترکیب رنگ موردنظر برای بسته‌بندی، بیشتر از رنگ‌های چشم‌نواز همچون صورتی، قرمز، بنفش، زیتونی و دیگر رنگ‌های محبوب خانم‌ها استفاده شود. بااین‌همه مشاهده‌ها نشان می‌دهد که طرح گل و گیاه‌های مختلف، برای خانم‌ها بیشتر جاذب توجه است.
استفاده از رنگ‌های مات و سنگین (سرمه‌ای، قهوه‌ای، مشکی و طوسی)، ازجمله الزام‌های بسته بندی هدیه برای آقایان است. برخلاف خانم‌ها، مردها، بیشتر طرح‌های مات و رنگ‌های تیره، ولی با طراحی‌های جذاب (راه‌راه، هاشوری) را ترجیح می‌دهند.
باوجود مطالب گفته‌شده، درمی‌یابیم که نمی‌توان قاعده و چارچوب مشخصی برای طرح‌های موردعلاقه و موردپسند هر قشر تدوین کرد و آنچه یاد شد، تنها برداشت و تحلیلی بود که از عمدة مشاهده‌ها و الگوهای رایج میان قشرهای مختلف استنباط شده است. اگر خواهان جلب‌توجه گیرندة هدیه هستید، بهتر است تا با احوالات و سلیقه مخاطب خود آشنا باشید.
بسته بندی کادو تولد دست‌ساز از بسته بندی هدیه تولد آماده ارزش بیشتری دارد. می‌توانید هدیه‌ای را که برای عزیزانتان تدارک دیده‌اید داخل بسته بندی کادو تولدی که با دستان خود تهیه کرده‌اید قرار داده و ارزش معنوی این هدیه را افزایش دهید. جعبه هدیه تولد را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد. برای یک کادوپیچی شیک قبل از هر چیز باید مشخص شود که هدیه برای چه کسی خواهد بود. در بسیاری از وب‌سایت‌ها می‌توانید آماده‌سازی بسته بندی کادو تولد را پیدا کنید. ما نیز می‌خواهیم چند ایده بسته بندی کادوی جذاب را برای شما مثال بزنیم. فرهنگ هدیه سال‌هاست که به طور گسترده در سراسر جهان ترویج یافته است. ما سعی می‌کنیم برای شادی عزیزانمان هدایای مختلفی به آن‌ها داده و خاطرات زیبایی را برای آن‌ها رقم بزنیم. هدایا اغلب باتوجه‌به سلیقه افراد متفاوت است. به‌طورکلی هدایایی که افراد می‌توانند از آنها استفاده کنند ترجیح داده می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید بهترین مناسبت برای کادو دادن جشن تولد است.

اهمیت استفاده از بسته بندی هدیه تولد

 هدیه‌ های تولد برای تقویت پیوند بین شما و عزیزانتان مهم هستند. همیشه لازم نیست هدایا گران باشند. جایگزین‌های زیادی برای هدیه وجود دارد که می‌توانید آنها را با هزینه های بسیار کم خریداری کنید. افرادی که شما را دوست دارند از شما انتظار هدایای گران قیمت ندارند. هدایایی که می‌توانند به عنوان خاطرات خوب باقی بمانند، همیشه ارزش زیادی دارند. بنابراین لازم نیست هنگام انتخاب هدیه خود را به دردسر بیندازید.  می‌توانید هدایای شاد و هیجان انگیزی را برای افرادی تهیه کنید که معتقدید واقعاً شما را دوست دارند. بسته بندی کادو تولد به اندازه هدایایی که با دستان خود می‌خرید یا تهیه می‌کنید مهم است.
کادوپیچی شیک یکی از مهم‌ترین نکات هدیه دادن است. هدایایی که با بسته بند ی خاص یا جعبه هدیه داده می‌شود همیشه هیجان بیشتری را برای دریافت کننده برمی‌انگیزند. بنابراین باید به همان اندازه که در خرید کادوحساسیت به خرج می‌دهید به جعبه کادو نیز توجه کنید.  بسته بندی یا جعبه‌های کادو می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

چگونه یک بسته بندی کادو تولد زیبا بسازیم؟

هنگام تهیه بسته بندی هدیه تولد باید به مواد مورد استفاده، سایز جعبه کادو و اینکه برای چه کسانی تهیه شده است توجه شود. استفاده از رنگ‌های صورتی و بنفش در جعبه‌های کادویی که برای آقایان تهیه شده است را توصیه نمی‌کنیم. اما برای خانم‌ها می‌توانید از مواد بسته بندی رنگی و طرح‌دار استفاده کنید. همچنین می‌توانید به شخصیت‌های کارتونی و بسته بندی‌های رنگارنگ روی آورید. روش‌ ها و ایده بسته بندی کادوی زیادی برای تهیه بسته بندی هدیه تولد وجود دارد. از بین این روش‌ها، می خواهیم پرکاربردترین روش‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. با رعایت این دستورالعمل‌ها می‌توانید در مدت زمان کوتاهی کادوپیچی شیک و زیبایی داشته باشید.

کادوپیچی با کاغذ کرافت

اهمیت استفاده از بسته بندی هدیه تولد

هدیه‌ های تولد برای تقویت پیوند بین شما و عزیزانتان مهم هستند. همیشه لازم نیست هدایا گران باشند. جایگزین‌های زیادی برای هدیه وجود دارد که می‌توانید آنها را با هزینه‌های بسیار کم خریداری کنید. افرادی که شما را دوست دارند از شما انتظار هدایای گران‌قیمت ندارند. هدایایی که می‌توانند به‌عنوان خاطرات خوب باقی بمانند، همیشه ارزش زیادی دارند؛ بنابراین لازم نیست هنگام انتخاب هدیه خود را به دردسر بیندازید.  می‌توانید هدایای شاد و هیجان‌انگیزی را برای افرادی تهیه کنید که معتقدید واقعاً شما را دوست دارند. بسته بندی کادو تولد به‌اندازه هدایایی که با دستان خود می‌خرید یا تهیه می‌کنید مهم است. 
کادوپیچی شیک یکی از مهم‌ترین نکات هدیه‌دادن است. هدایایی که با بسته بند ی خاص یا جعبه هدیه داده می‌شود همیشه هیجان بیشتری را برای دریافت‌کننده برمی‌انگیزند؛ بنابراین باید به همان اندازه که در خرید کادو حساسیت به خرج می‌دهید به جعبه کادو نیز توجه کنید.  بسته بندی یا جعبه‌های کادو می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

چگونه یک بسته بندی کادو تولد زیبا بسازیم؟

هنگام تهیه بسته بندی هدیه تولد باید به مواد مورداستفاده، سایز جعبه کادو و اینکه برای چه کسانی تهیه شده است توجه شود. استفاده از رنگ‌های صورتی و بنفش در جعبه‌های کادویی که برای آقایان تهیه شده است را توصیه نمی‌کنیم. اما برای خانم‌ها می‌توانید از مواد بسته‌بندی رنگی و طرح‌دار استفاده کنید. همچنین می‌توانید به شخصیت‌های کارتونی و بسته‌بندی‌های رنگارنگ روی‌آورید. روش‌ها و ایده بسته بندی کادوی زیادی برای تهیه بسته بندی هدیه تولد وجود دارد. از بین این روش‌ها، می‌خواهیم پرکاربردترین روش‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. با رعایت این دستورالعمل‌ها می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی کادوپیچی شیک و زیبایی داشته باشید.

کادوپیچی شیک با مقوا

با استفاده از محصولاتی مانند مقوا و کاغذ گیپور می‌توانید در مدت‌زمان بسیار کوتاهی بسته بندی کادو تولد شیکی تهیه کنید. اگر می‌خواهید آن را برای آقایان تهیه کنید، می‌توانید مقوای زمینه را در رنگ‌های مناسب خریداری کنید. در فروشگاه‌های لوازم‌التحریر می‌توانید تمامی مواد مانند مقوا، کاغذ و نخ‌های زینتی را پیدا کنید. از این مواد می‌توانید با هزینه بسیار کم نمونه‌های جعبه کادوی بسیار شیک بسازید. هدیه‌ای که برای عزیزتان خریده‌اید را در بسته بندی هدیه تولدی که آماده کرده‌اید قرار دهید و آن را با نخ یا روبان‌های زیبا و رنگی ببندید. جعبه هدیه‌ای که با دستان خود تهیه کرده‌اید را عزیزتان دوست خواهد داشت. برای یادآوری خاطرات خوب گذشته باید سعی کنید بسته بندی کادو تولد را با دستان خود تولید کنید.

خرید آنلاین لوازم بسته بندی کادو

کادوپیچی هدیه تولد

سفارش آنلاین جعبه‌های کادو دست‌ساز

جعبه‌های کادو را می‌توانید پس از یک پروسه بسیار کوتاه با لوازم و ابزارهای ارزان تهیه کنید. بااین‌حال، اگر به دلایل مختلف نمی‌خواهید خودتان آن را تهیه کنید، فروشگاه‌های زیادی در اینترنت وجود دارند که شرایط خریداری بسته بندی هدیه تولد آماده را فراهم می‌سازند. می‌توانید به‌راحتی از وب‌سایت‌هایی که بسته بندی هدیه تولد می‌فروشند سفارش دهید. قیمت جعبه‌های کادو باتوجه‌به مدل و سایز آنها متفاوت است. می‌توانید جعبه‌هایی با ظاهری ساده را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه بخرید و روی آن‌ها را تزیین کنید. هزینه جعبه‌های کادویی که ساده نیستند ممکن است کمی بیشتر از بقیه باشد. البته خرید جعبه‌ای که بیشتر از قیمت هدیه شما باشد را توصیه نمی‌کنیم.

مشاهده و خرید آنلاین جعبه کیبوردی

کادوپیچی با پاکت پیلوپک

کادوپیچی با پاکت پیلوپک

کادوپیچی با پاکت پیلوپک


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

تفاوت کاغذ کرافت سفید و قهوه ای چیست؟
تفاوت کاغذ کرافت سفید و قهوه ای چیست؟

کاغذ کرافت چه رنگهایی دارد؟ تفاوت کاغذ کرافت سفید و کاغذ کرافت قهوه ای چیست؟ بعضی از افراد فکر می‌کنند کاغذ کرافت قهوه‌ای و سفید تقریبا یک‌چیز هستند و فرقی باهم ندارند اما...

مطالعه مقاله
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب

آموزش نحوه کادو کردن کتاب، ایده بسته بندی و تزیین کتاب برای هدیه به همراه لینک خرید لوازم مورد نیاز در این مقاله آورده شده است.

مطالعه مقاله
آموزش تزیین دسته گل با کاغذ کرافت
آموزش تزیین دسته گل با کاغذ کرافت

یکی از روش های جدید تزیین دسته گل استفاده از کاغذ کرافت است که با زیبایی طبیعی و رنگ خنثی باعث بیشتر به چشم آمدن گل ها می‌شود.

مطالعه مقاله