بسته بندی ظروف شکستنی با کمترین آسیب برای اسباب کشی

مهسا موسوی / 3 خرداد 1401

چگونه ظروف شکستنی را بسته بندی کنیم؟

بسته بندی ظروف شکستنی

یکی از دغدغه های افراد بخصوص در هنگام اسباب کشی یا پست، بسته بندی ظروف شکستنی و حساس می‌باشد. در این مقاله سعی کردیم بطور کامل نحوه بسته بندی ظروف شکستنی را برایتان شرح دهیم و شما را برای بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی کمک کنیم.

اقلام شکستنی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد؛ ظرف‌های شیشه‌ای، چینی، کریستال، سرامیک در این گروه قرار می‌گیرند. اگرچه بیشتر این لوازم در آشپزخانه یافت می‌شوند، اما اقلام شکستنی معمولا وسایلی هستند که ما از آن‌ها برای خوردن و آشامیدن استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال با اینکه آینه‌ها نیز شکننده هستند، اما جز این دسته از لوازم نبوده و دارای روش بسته‌بندی یکسان نیستند.‌ با این حال، بسته بندی ظروف شکستنی مناسب می‌تواند این سرنوشت را به طور اساسی تغییر دهد. چه در حال جابجایی خانه خود باشید و چه قصد حمل این اقلام را داشته باشید، اگر بدانید چگونه آن‌ها را بسته بندی کنید، قطعاً نمی‌شکند.

بهترین روش بسته بندی ظروف شکستنی چیست؟

 برای شروع بسته بندی ظروف شکستنی و شیشه ای به مواد زیر نیاز است:

• یک جعبه با اندازه مناسب

• نوار چسب

• کاغذ بسته بندی( کاغذ کرافت، سولفات، مومی یا کاهی
انتخاب کاغذ بسته بندی ظروف از نکات مهم دیگری است که باید بسیار به آن توجه کنید. کاغذی که قرار است با آن بسته بندی ظروف را انجام دهید می‌تواند از جنس های گوناگونی باشد اما اغلب از کاغذهای کرافت یا کاهی استفاده می‌شود. البته کاغذ سولفات نیز بسیار مناسب است و از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است. در ادامه نحوه بسته بندی ظروف شکستنی را با کاغذ برایتان خواهیم گفت.

خرید آنلاین کاغذ بسته بندی ظروف شکستنی

• دستمال کاغذی (دستمال کاغذی به شدت برای بسته بندی ظروف شکستنی مفید می‌باشد).

• اگر موردی که قرار است بسته بندی شود ارزشمند است، می‌توانید از بسته بندی حباب دار نیز استفاده کنید.

• قلم برای نوشتن محتویات و نحوه حمل بر روی بسته

بسته بندی ظروف حساس با کاغذ

در اینجا تمام مواد مورد نیاز ما وجود دارد، بیایید بسته بندی را شروع کنیم.

در هنگام جمع آوری لوازم برای اسباب کشی و نقل مکان یا پست، در نظر گرفتن یک روش مناسب و اصولی برای بسته بندی ظروف شیشه ای، بسته بندی لباس در اسباب کشی و ... از اهمیت بالایی برخوردار است. ظروف شکستنی باید در کارتن‌های مناسب با تجهیزات لازم برای جلوگیری از ضربه خوردن و آسیب دیدن در هنگام حمل بار قرار گیرند.

1- از جعبه‌های با سایز متوسط استفاده کنید.

 2- بشقاب‌ها را یکی یکی داخل کاغذ بسته بندی ظروف شکستنی بپیچید و به صورت عمودی در جعبه قرار دهید.

 3- توجه داشته باشید که کاغذ را بیرون از لیوان بپیچید تا داخل آن.

 4- قبل از قرار دادن این وسایل روی جعبه، کاغذهای مچاله شده را به عنوان بافر زیر جعبه قرار دهید. سپس ابتدا بشقاب‌های بزرگ و چینی را قرار دهید. پس از پر شدن ردیف اول، کاغذ را در شکاف فشار دهید. لوازم کوچک‌تر را در بالای کارتن قرار دهید، به عنوان مثال لیوان.

 5- وقتی بسته پر شد، روی آن کاغذ را مچاله کنید و به عنوان بافر استفاده کنید.

 6- پس از پرکردن بسته به برچسب زدن آن دقت کنید. در سراسر آن یادداشت‌هایی احتیاطی داشته باشید و برای اطلاع دقیق‌تر از مطالب یادداشت برداری کنید.

 7- دقت کنید که بسته‌ها خیلی سنگین نباشند. بسته‌های سنگین ممکن است به سایر اقلام یا بسته‌ها آسیب برساند.

ظروفی که برای شما ارزش بیشتری دارند را در مقدار زیادی کاغذ بسته بندی بپیچید و آن‌ها را به تنهایی در جعبه‌ها قرار دهید. جای خالی باقی مانده جعبه را با مچاله کردن کاغذ بسته بندی پر کنید. برای حمل و نقل ایمن، بسیار مهم است که کالایی که در بسته قرار داده‌اید حرکت نکند. علاوه بر این، هر چه بسته در بسته بندی ظروف شکستنی سنگین‌تر باشد، احتمال شکستن محتویات آن بیشتر می‌شود. برای این کار از جعبه‌های بزرگ استفاده نکنید. بسته بندی ظروف شیشه ای و شکستنی یکی از حساس ترین قسمت های اسباب کشی است پس باید از روش‌های درست و اصولی استفاده کنید.

بسته بندی لوازم شکستنی در اسباب کشی

بهترین گزینه دوم برای ظروف شکننده‌ای که به شرکت‌های باربری می‌دهید این است که جعبه‌ای را که تهیه کرده‌اید در یک جعبه بزرگتر قرار دهید و با این کار محافظت بیشتری ایجاد کنید.
 همچنین می‌توانید این روش را برای برخی از وسایل خود در حین جا‌به‌جایی نیز اعمال کنید. به عنوان مثال، هنگام جا‌به‌جایی اشیای قیمتی مانند زیورآلات، گلدان و مواردی از این دست، می‌توانید روش بسته بندی دوبل را مانند توضیح بالا انتخاب کنید.

هنگام اسباب کشی نیز می‌توانید از گلدان‌هایی که در منزل خود دارید به جای بسته استفاده کنید. ظروف شیشه‌ای نسبتاً کوچکی که در کاغذ بسته بندی می‌پیچید و در گلدان می‌گذارید، با خیال راحت به آدرس جدید خود منتقل می‌شوند.

خرید آنلاین کاغذ بسته بندی کرافت

بسته بندیظروف شیشه ای

امیدواریم این مطالب و نکات برای شما مفید بوده باشد. شما از چه روش‌هایی برای بسته بندی ظروف شکستنی خود استفاده می‌کنید؟


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش ساخت بسته بندی پفیلا با کاغذ کرافت به همراه ایده هایی جهت تزیین پاپ کورن
آموزش ساخت بسته بندی پفیلا با کاغذ کرافت به همراه ایده هایی جهت تزیین پاپ کورن

آموزش ساخت بسته بندی پفیلا با کاغذ کرافت به همراه ایده هایی جهت تزیین و بسته بندی پاپ کورن...

مطالعه مقاله
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب

آموزش نحوه کادو کردن کتاب، بسته بندی کتاب و تزیین کتاب برای هدیه به همراه لینک خرید لوازم مورد نیاز در این مقاله آورده شده است.

مطالعه مقاله
ایده های جذاب و خلاقانه برای بسته بندی کادو تولد
ایده های جذاب و خلاقانه برای بسته بندی کادو تولد

در این مقاله به معرفی یکسری از لوازمی که برای کادوپیچی و بسته بندی هدیه مورد نیاز هستند پرداخته‌ایم...

مطالعه مقاله