راهنمای آموزش آسان و موثر تمیز کردن کفش سفید در خانه

حانیه محمدزاده / 7 آبان 1401

تمیز کردن کفش سفید در خانه

از آنجایی که چرم‌ها و حساسیت‌های کفش‌ها متفاوت است، نمی‌توان روش تمیز کردن یکسانی را برای هر کفشی اعمال کرد. به لطف روش‌های تمیز کردن متفاوتی که با توجه به انواع کفش‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید کفش‌های تمیزتری داشته باشید.

یکی از بزرگترین مشکلات در مورد کفش سفید این است که چگونه کفش سفید خود را تمیز کنیم. کفش‌های سفید هر چند مفید و کاربردی باشند، اما پس از اینکه کفش‌های سفید را از جعبه خارج می‌کنیم، به سختی می‌توان آنها را تازه و بکر نگه داشت. به همین دلیل است که ما کلی جستجو کردیم تا بهترین نکات برای تمیز کردن کفش سفید را پیدا کنیم تا بتوانید یک بار برای همیشه به این کار مسلط شوید. از سفید کننده گرفته تا جوش شیرین و خمیر دندان، در اینجا نگاهی به برخی از بهترین راه‌ها برای خوش فرم نگه داشتن کفش‌های سفیدتان می‌اندازیم.

در این مقاله سعی کردیم تا چند روش آسان و کاربردی برای تمیز کردن کفش سفید را آموزش دهیم.

  • شما باید از دستمال مرطوب اجتناب کنید.

تمیز کردن کفش سفید با دستمال مرطوب

در این دوره که هوا نیز کاملاً ناپایدار است، ممکن است در حالی که می‌خواهید در فضای باز پیاده روی کنید، با باران ناگهانی مواجه شوید. وقتی از همان پیاده روی کوتاهی که با کفش‌های کتانی سفید خود داشتید به خانه می‌روید، اولین چیزی که معمولاً به سراغش می‌روید، دستمال مرطوب است. متأسفانه آسیب دستمال مرطوب به کفش شما در دراز مدت می‌تواند بسیار زیاد باشد. دستمال مرطوب با از بین بردن چرم، عمر کفش شما را کوتاه می‌کند. توصیه می‌کنیم از دستمال مرطوب به عنوان روش تمیز کردن کفش سفید استفاده نکنید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از کفش خود استفاده کنید.

  • تمیز کردن کفش سفید با اسپری

تمیز کردن کفش سفید با اسپری

یکی دیگر از روش تمیز کردن کفش سفید استفاده از اسپری های مخصوص است. اسپری های مخصوص کفش سفید از موادی ساخته می‌شوند که برای از بین بردن گل و لای و کثیفی در نظر گرفته شده اند. می‌توانید این محصولات را که با چرم کفش سازگار است، به طور مرتب روی کفش بمالید و با اسفنج های نرم آن را پاک کنید. به این ترتیب کفش‌های شما مانند روز اول سفید و درخشان می‌شود.

  • می‌توانید از مسواک برای کثیفی استفاده کنید.

تمیز کردن کفش سفید با مسواک

یکی دیگر از راه های تمیز کردن کفش کتانی سفید استفاده از مسواک است. خمیر دندان سفید روی یک مسواک قدیمی در از بین بردن کثیفی بسیار قدرتمند است. با حرکات دایره‌ای می‌توانید آلودگی های سطح کفش را پاک کنید. پس از 5-6 دقیقه صبر کردن، کافی است آن را با یک دستمال کمی مرطوب پاک کنید. به این ترتیب پوشیدن کفش ورزشی تمیز مانند قبل امکان پذیر خواهد بود.

  • می‌توانید کفش‌های سفید را در ماشین لباسشویی بشویید.

تمیز کردن کفش سفید با لباسشویی

یکی دیگر از روش های متداول برای تمیز کردن کفش سفید استفاده از ماشین لباسشویی است. لکه های بسیار سخت روی کفش شما ممکن است پس از چند بار تمیز کردن از بین نرود. بنابراین، می‌توانید روش موثر دیگری یعنی ماشین لباسشویی را امتحان کنید. ابتدا باید دستورالعمل شستشوی روی برچسب را مرور کنید. اگر کفشی مناسب برای شستن دارید باید بند و زیره آن را جدا کنید. برای تمیز کردن کامل و خشک کردن آسان این مرحله را نباید فراموش کنید. سپس باید کفش‌های خود را در پوشش های سوراخ دار شستشو قرار دهید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود از کفش‌های خود در برابر آسیب هایی که ممکن است در داخل دستگاه ایجاد شود محافظت کنید. با افزودن مواد شوینده مایع می‌توانید دستگاه را روشن کنید و بعد از اتمام کار آن را خشک کنید.

نحوه  نگهداری کفش در خانه

برای اینکه بتوانید کفش‌های مخصوص هر فصل را دسته بندی کنید و راحت تر به کفش‌های مناسب هر فصل دسترسی داشته باشید می‌توانید آن‌ها را به روش‌های مختف نگهداری کنید.

  • استفاده از جعبه یا کاور کفش

نگهداری کفش در کاور کفش پارچه ای

می‌توانید کفش‌های زمستانی خود را که کمتر می پوشید در جعبه و یا شوزبگ قرار دهید و در بالای کمد خود قرار دهید. استفاده از جعبه و کاورهای کفش از له شدن و تغییر شکل کفش‌های شما جلوگیری می‌کند. همچنین باعث مرتب شدن اتاق شما می‌شود.

خرید آنلاین کاور کفش پارچه ای

 

  • دسته بندی قفسه ها

اگر فضای کافی دارید، دسته بندی قفسه ها در کمد کفش کار شما را بسیار آسان می‌کند. یک قفسه را می‌توان برای کفش‌های کتانی، یک قفسه برای کفش‌های پاشنه دار و دیگری برای چکمه ها در نظر گرفت. به این ترتیب با توجه به تغییر ناگهانی شرایط آب و هوایی، تمامی گزینه ها در نظر گرفته می‌شود.

  • زیر کشوهای تخت

قرار دادن کفش‌هایی که با دقت تمیز کرده‌اید در کشوهای زیر تخت، راه دیگری برای جلوگیری از شلوغی خانه است. همچنین دسترسی به آن‌ها را در مواقعی که به یک کفش فوری نیاز دارید، آسان تر می‌کند.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)