کاغذ کرافت چیست؟ فروشگاه اینترنتی کاغذ

آرزو سعادت / 31 اردیبهشت 1397

کاغذی با مقاومت بالا که از سولفات خمیر پالپ تهیه می‌شود. کاغذهای کرافت بسیار متنوع‌اند مانند کاغذهای کرافتی که سفید نشده که برای بسته‌بندی استفاده می‌شوند تا کاغذهای کرافت سفید شده که برای تهیه کاغذهایی که پیوستگی بافت آن قوی است.

این نوع کاغذ معمولاً با رنگ قهوه‌ای یا با رنگ سفید تولید می‌شود و بادوام می‌باشد و عموماً برای بسته‌بندی جعبه، کارتن، پاکت کرافت بکار می‌رود. گرماژ و وزن این کاغذ بسیار متنوع است به‌طوری‌که از ترکیب آن‌ها در تولید ورق و کارتن امکان تولید بیش از یک‌صد نوع ترکیب در ورق‌های 3 لایه و 5 لایه میسر می‌گردد و به‌صورت کاغذ کرافت، مقوای کرافت و مقوای زبر یا خشن کرافت می‌باشد.

موارد مصرف کاغذ صنعتی – کرافت:

این نوع کاغذ مورداستفاده کارخانه‌های تولید ورق کارتن، تولیدکنندگان پاکت سیمان و همچنین تولید ساک‌ کاغذی است.

جهت خرید آنلاین کاغذ کرافت کلیک کنید

 شرکت‌های تولیدکننده کاغذ صنعتی – کرافت:

برندهای معروف کرافت لی اند من (Lee And Man)، دایهان (Daehan) وAsia Paper ... می‌باشد. كرافت به آلمانی معنی قدرت را می‌دهد و كاغذ كرافت ازنظر مقاومت، ماده‌ای قوی محسوب می‌شود. اغلب مصارف ساخت ساك و كیسه كاغذی دارد. رنگ این كاغذ به‌طور طبیعی قهوه‌ای است كه در شرایطی كه لازم است سفید باشد، این كار توسط BLEACH صورت می‌گیرد. از این كاغذ برای ساخت كیسه‌های چند لایه كه می‌تواند لایه‌های آلومینیومی، پلاستیكی هم باشند، استفاده می‌شود كه بستگی به كاربرد كیسه در نگهداری مواد غذایی برای حیوانات، ذغال، سیمان، كود شیمیایی و غیره دارد.

این كیسه بنا به مورد برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و تبادل گازها كاربرد دارند. انواع سفید شده كاغذ كرافت كه می‌تواند پوششی از پودر چینی مخصوص كه آن را برای چاپ مناسب می‌كند داشته باشد، برای نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه غذاهای آماده مصرف و تولیدکنندگان دستمال‌کاغذی مناسب است. كاغذ های كرافت دارای پوشش مذكور اصطلاحاً GLAZE یا گلاسه نامیده می‌شوند.

 

پاکت کرافت

پوشش‌های گوناگون مانند موم یا فویل یا مینم‌های پلاستیكی، استفاده از كاغذ كرافت را برای مصارف مختلف مانند غذاهای چرب، مرطوب و غیره ممكن می‌سازد. شیمیایی، معمولاً در یک فرآیند کاغذسازی قلیایی یا خنثی تولید می‌شوند و ویژگی‌های مقاومتی خوبی به کاغذ اضافه می‌شود. خمیر تولیدشده در فرآیند کرافت قوی‌تر از سایر فرآیندهای تولید خمیر کاغذ است زیرا دارای پلیمر (لانگین) بیشتری است. پالپ یا خمیر کرافت تیره‌تر از سایر پالپ های چوب است؛ اما می‌توان آن را بلیچ یا سفید کرد. خمیر کرافت کاملاً سفید شده برای تولید کاغذهایی باکیفیت بالا که دارای خصوصیاتی مثل سفیدی و استقامت بالا و مقاوم در برابر زردی یا پارگی هستند، به کار می‌رود کاغذهای کرافت تنوع زیادی دارند. گرماژ آن‌ها بین 40 تا 135 (g/m2) متغیر است. همچنین درجه نازکی، زبری پخش و نظم دهی فیبرهای کاغذ نیز انواع مختلفی دارد. تعداد منفذهای کاغذ بسته به میزان جذب موردنظر نیز متفاوت است.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)
خسروی،

باسلام تولید کننده کرافت 70 گرم هستم برای قبول سفارش و ارسال نمونه ی کار با این شماره لطفا تماس حاصل نمایید 09150483272


در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

تفاوت کاغذ کرافت سفید و قهوه ای چیست؟
تفاوت کاغذ کرافت سفید و قهوه ای چیست؟

کاغذ کرافت چه رنگهایی دارد؟ تفاوت کاغذ کرافت سفید و کاغذ کرافت قهوه ای چیست؟ بعضی از افراد فکر می‌کنند کاغذ کرافت قهوه‌ای و سفید تقریبا یک‌چیز هستند و فرقی باهم ندارند اما...

مطالعه مقاله
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب
ایده های جذاب برای تزیین، بسته بندی و کادو کردن کتاب

آموزش نحوه کادو کردن کتاب، ایده بسته بندی و تزیین کتاب برای هدیه به همراه لینک خرید لوازم مورد نیاز در این مقاله آورده شده است.

مطالعه مقاله
ایده های جذاب و خلاقانه برای بسته بندی کادو تولد
ایده های جذاب و خلاقانه برای بسته بندی کادو تولد

در این مقاله به معرفی یکسری از لوازمی که برای کادوپیچی و بسته بندی هدیه مورد نیاز هستند پرداخته‌ایم...

مطالعه مقاله