بسته بندی محصول؟ چرا؟ (2)

تورنگ / 26 تیر 1397

همان طور که در قسمت شماره 1 این مقاله بررسی کردیم، در این مقاله هم می‌خواهیم در مورد سایر ویژگی های بسته بندی محصول صحبت کنیم. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

دادن اطلاعات به فروشنده

بسته بندی محصول باعث می‌شود تا اطلاعاتی که مشتری نیاز دارد را ببیند و محصول را انتخاب کند. مثلا اگر مشتری بخواهد یک بسته گوشت خریداری کند، روی آن می‌تواند وزن، شرایط نگهداری، بهترین زمان مصرف و ارزش غذایی را مشاهده کند و در انتخاب محصول یا عدم انتخاب آن تردید نکند.

سهولت در مصرف

بسته بندی مواد غذایی باعث می‌شود تا مصرف کنندگان به راحتی بتوانند میزان ماده غذایی که می‌خواهند را مصرف کنند و چون مواد بسته بندی شده همگی پاک شده و تمیز هستند، استفاده راحت تری دارد. مثلا اگر شما یک کیلو سبزی بسته بندی شده خریداری کنید، می‌دانید که آن یک کیلو دور ریز ندارد و مواد زاید آن به علوفه برای دام تبدیل شده است. اما اگر یک کیلو سبزی پاک نشده خریداری کنید، مجبورید مقداری از آن را دور بریزید و این موضوع باعث تولید زباله می‌شود. پس استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده راحت تر و به صرفه تر است.

بسته بندی

استاندارد گذاری بالا

کشورهای پیشرفته هر ساله زباله کمتری نسبت به کشورهای در حال توسعه تولید می‌کنند چون برای اغلب محصولات شان از بسته بندی استفاده می‌کنند. افرادی که در کشورهای پیشرفته زندگی می‌کنند، ارزش زیادی برای زمان خود قائل هستند و تلاش می‌کنند تا از مواد غذایی بسته بندی شده و پاک استفاده کنند تا در زمان شان صرفه جویی کنند. به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده، باعث بالا رفتن استاندارد های زندگی می‌شود.

بسته بندی محصول

داشتن حق انتخاب

شما حق انتخاب دارید که کدام محصول را انتخاب کنید و کدام یک را انتخاب نکنید. حق این را دارید که میزان دلخواه خود از محصول را تهیه کنید. حق این را دارید که محصول ها را با هم مقایسه کنید و محصولی که بیشتر مورد استفاده تان است را انتخاب کنید. حق این را دارید که محصولی را با زمان ماندگاری دلخواه تان انتخاب کنید. هیچ کدام یک از این عوامل در مورد خرید یک محصول بسته بندی نشده کارایی ندارد.

بسته بندی

کمک به شاغل شدن افراد

سالانه افراد زیادی در کشورهای توسعه یافته فقط در کارخانه های بسته بندی مشغول به کار می‌شوند و حتی در بسیاری از دانشگاه ها رشته های علوم بسته بندی تدریس می‌شود که افرادی که از این رشته ها فارغ التحصیل می‌شوند، از حقوق بالایی برخوردارند.

در پایان می‌توان گفت شاید بسته بندی مواد غذایی چیزی باشد که در گذشته کمتر به آن پرداخته شده باشد. اما امروزه مسئله ای حائز اهمیت است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله