قوانین بسته بندی محصول برای موفقیت بیشتر (1)

تورنگ / 7 مرداد 1397

چه عواملی باعث می‌شود شما یک بسته بندی محصول خوب طراحی کنید؟ چه عواملی در موفقیت بیشتر در زمینه بسته بندی دخیل هستند؟ راه هایی وجود دارد که بتوان با استفاده از آن به بسته بندی موفق تری رسید؟ برای گرفتن جواب سوالات بالا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

سادگی در بسته بندی

نکته اولی که در بسته بندی محصول باید دقت کنید این است که محصول شما بسته بندی ساده ای داشته باشد. طبق نتایج یک تحقیق، شما تنها 4 ثانیه زمان دارید تا نظر مشتری را به خرید محصول شما که در قفسه قرار دارد، جلب کنید و برای این که به راحتی تاثیر مثبت روی مشتری بگذارید، باید به دو نکته توجه کنید:

  • نام برند شما روی محصول کاملا واضح باشد.
  • مشخص باشد که محصول چیست و برای برطرف کردن کدام نیاز تولید شده است.

در 4 ثانیه مشتری باید جواب این دو سوال را بگیرد. در غیر این صورت خیلی احتمال پایینی وجود دارد که محصول شما را خریداری کند چون درصد افرادی که برای خواندن اطلاعات روی محصول وقت بگذارند کم است. حتی اگر بسته بندی زیبا و جذابی داشته باشید ولی این دو گزینه را رعایت نکنید، ممکن است محصول شما در قفسه باقی بماند.

قوانین بسته بندی

صداقت در بسته بندی

برای همه ما پیش آمده که بسته بندی زیبا و شکیل یک محصول را دیده ایم ولی وقتی بسته بندی را باز کردیم با چیز دیگری روبرو شده ایم که در نهایت شاید 20 درصد به عکس روی بسته بندی شبیه باشد. تفاوت فاحش میان محصول و بسته بندی آن باعث ناراحتی مصرف کننده یا مشتری می‌شود و در نهایت او را نسبت به برند شما بی اعتماد می‌کند. این جاست که صداقت اهمیت زیادی پیدا می‌کند. پس برای این که برند تجاری تان را به آسیب بی اعتمادی دچار نکنید، صداقت در بسته بندی را رعایت کنید. صداقت در بسته بندی باعث می‌شود تا مشتری با چیزی روبرو شود که انتظارش را دارد و در نهایت میان برندهای مختلف، برندی را انتخاب کند که صادق تر است.

بسته بندی محصول

اعتبار بسته بندی

حتی اگر چندین محصول با یک شکل و شمایل بسته بندی شوند، تنها چیزی که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند، نام تجاری حک شده روی آن است. می‌توانید با انجام کار هایی خود را از بسته بندی های معمول و همیشگی رها کنید. به عنوان مثال اگر همیشه بسته بندی محصول تان به صورت تصویری بوده است، این بار نوشتار را هم دخیل کنید یا اگر بسته بندی محصول تان همیشه حالتی عمومی داشته است، این بار یک طراحی خاص انجام دهید. از خلاقیت تان استفاده کنید تا شکل جدید تری به بسته بندی محصول تان بدهید.

بسته بندی

متفاوت بودن در بسته بندی محصولات، اعتبار شما را تضمین می‌کند اما باید دقت کنید که این متفاوت بودن در جهت مثبت باشد. طراحی و بسته بندی محصول همیشه زمینه ای بوده است که خواستار زیادی داشته است و چیزی که می‌تواند شما را به سمت موفقیت بیشتر و فروش بیشتر هدایت کند، رعایت قوانین نانوشته ای ست که محصول شما را از سایر برند ها خاص می‌کند.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین
چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین

در صنعت خرده‌ فروشی آنلاین، بسته‌بندی نقشی حیاتی فراتر از صرف حمل‌ونقل ایمن محصولات ایفا می‌کند. بسته‌بندی اولین نقطه تماس فیزیکی بین مشتری و برند است و...

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی پیراشکی
ایده بسته بندی پیراشکی

بسته بندی پیراشکی به عنوان یک مرحله مهم در تولید و توزیع آن مطرح است. این بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که پیراشکی‌ها از خرابی و آسیب‌های خارجی محافظت شوند و کیفیت آن‌ها حفظ شود.

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر

بسته‌ بندی لوازم التحریر نقش مهمی در جذب مشتری و تقویت برند دارد. در این مقاله، به ارائه ایده‌های خلاقانه و جامع برای بسته‌بندی لوازم التحریر می‌پردازیم که...

مطالعه مقاله