دانستنی های جالب در صنعت بسته بندی

تورنگ / 13 مرداد 1397

همیشه قسمت دانستنی ها در یک مقاله به چیزهایی مربوط می‌شود که یا آن را تا کنون نشنیده ایم و یا تعداد کمی آن را شنیده اند. در این مقاله می خواهیم شما را با دانستنی های جالبی در مورد صنعت بسته بندی که کمتر شنیده اید، آشنا کنیم.

جعبه مقوایی

شاید باورش برای شما سخت باشد اما جعبه مقوایی در صنعت بسته بندی بیش از صد سال است که در صنعت بسته بندی استفاده می‌شود. اولین جعبه مقوایی در سال 1903 میلادی اختراع شد و از آن زمان تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.

جعبه مقوایی

تاریخ انقضا روی بطری

برای همه ما بارها پیش آمده است که تاریخ انقضای روی بطری را دیده ایم و فکر کرده ایم که تاریخ انقضای نوشیدنی داخل بطری است. اما اشتباه است! تاریخی که روی بطری نوشته شده است، در واقع تاریخ انقضای بطری است نه نوشیدنی داخل آن!

هفت ثانیه اول

وقتی مشتری محصول شما را می بیند، شما 7 ثانیه فرصت دارید تا نظر او را جلب کنید و او محصول شما را بخرد. بنابراین بسته بندی و ارتباط گرافیکی از دید مشتری برای یک شرکت خیلی مهم است و باید به آن پرداخته شود.

کاغذ های بسته بندی کریسمس

بسته بندی های جذاب کریسمس سالانه باعث ایجاد زباله زیادی می‌شود. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که سالانه 83 کیلومتر زباله از بسته بندی های کریسمس ناشی می‌شود. این میزان زباله برای پوشاندن یک جزیره کافی است! پس بهتر است به دنبال مواد تجزیه پذیر باشیم.

کریسمس

کوچک شدن بسته بندی های صنعت نوشیدنی

اتفاقی که طی سال های اخیر در صنعت بسته بندی نوشیدنی افتاده است، این است که شرکت ها به دلیل کوچکتر شدن خانواده ها، بسته بندی های نوشیدنی را کوچکتر می سازند که بر اساس گزارشات، این موضوع باعث استقبال خانواده ها شده است. حمل و نقل بسته های کوچک نوشیدنی ساده تر است و مشکلات آلودگی محیط زیستی کمتری دارد و همچنین برای بعضی نوشیدنی های مضر، مردم ترجیح می‌دهند به دلیل حفظ سلامتی، از مقدار کمتری نوشیدنی استفاده کنند و بیشتر برای سلامتی خود ارزش قایل باشند.

اعداد روی بسته بندی ها

عددهایی که روی بسته بندی چاپ شده اند، اگر 4 رقمی باشند، به این معناست که محصول از روش معمول و با آفت کش های مصنوعی تولید شده اند. اگر عدد 5 رقمی باشد و با عدد 8 شروع شود، یعنی میوه یا سبزی ای است که در ژنتیک آن اصلاحاتی انجام شده است و اگر با 9 شروع شود یعنی به صورت ارگانیک رشد کرده است و هیچگونه اصلاحات ژنتیکی ای نداشته است. صنعت بسته بندی محصولات همواره با دانستنی های جالبی همراه است که ما در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره کردیم.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین
چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین

در صنعت خرده‌ فروشی آنلاین، بسته‌بندی نقشی حیاتی فراتر از صرف حمل‌ونقل ایمن محصولات ایفا می‌کند. بسته‌بندی اولین نقطه تماس فیزیکی بین مشتری و برند است و...

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی پیراشکی
ایده بسته بندی پیراشکی

بسته بندی پیراشکی به عنوان یک مرحله مهم در تولید و توزیع آن مطرح است. این بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که پیراشکی‌ها از خرابی و آسیب‌های خارجی محافظت شوند و کیفیت آن‌ها حفظ شود.

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر

بسته‌ بندی لوازم التحریر نقش مهمی در جذب مشتری و تقویت برند دارد. در این مقاله، به ارائه ایده‌های خلاقانه و جامع برای بسته‌بندی لوازم التحریر می‌پردازیم که...

مطالعه مقاله