بسته بندی دمنوش و چای

تورنگ / 20 مرداد 1397

بسته بندی دمنوش

مشاهده و خرید آنلاین پاکت کرافت

نمونه بسته بندی دمنوش و چای تولید شده توسط تورنگ چاپ را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

یکی از خوراکی هایی که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، دمنوش و چای است. برای این که شرکت ها بتوانند دمنوش ها و چای های کیسه ای را بیشتر به فروش برسانند، از بسته بندی های شکیل و زیبا استفاده می کنند و با نوشتن یکسری اطلاعات روی بسته بندی، مشتری را ترغیب می‌کنند تا محصول شان را خریداری کند. اما چیزی که در این مطلب می خواهیم به آن بپردازیم این است که چطور بسته بندی دمنوش و چای مورد استقبال قرار گیرد و چه کارهایی باید انجام داد تا آن را به یک بسته بندی خوب تبدیل کنیم؟ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا در مورد این موضوعات آگاهی بیشتری پیدا کنید.

 نوع بسته بندی دمنوش و چای

نوع بسته بندی باید به طرزی باشد که یا محتویات داخل بسته بندی مشخص باشد یا شکل آن رویش کشیده شده باشد. برای دمنوش ها و چای کیسه ای چون تعدد محصول و طرح و رنگ آن زیاد است، باید دقت کنید که اگر مخلوطی از چند گیاه است، اسم آن ها به همراه شکل شان روی بسته بندی باشد. نوع بسته بندی باید سبک و کم جا باشد. چون این ها معمولا در سفر یا محل کار یا حتی در منزل مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل تعدد و تنوع محصولی که دارند، نباید جا گیر و سنگین باشند.

 طرح و شکل بسته بندی دم نوش و چای

طرح و شکل بسته بندی دمنوش و چای کیسه ای می‌تواند خیلی ساده و مربع یا مستطیلی شکل باشد اما برای این که بتوانید در کمتر از 7 ثانیه نظر مشتری را جلب کنید و مشتری محصول شما را از قفسه مواد خوراکی بردارد، باید طرح و شکل جالب تری به بسته بندی محصول تان بدهید.

برای این که با طرح و شکل های خلاقانه در بسته بندی چای و دمنوش آشنا شوید، به عکس های زیر نگاهی اجمالی بیندازید.

بسته بندی چای

 بسته بندی دمنوش

 بسته بندی چای کیسه ای

 

بسته بندی دمنوش

چای کیسه ای

اطلاعات روی بسته بندی بسته بندی دم نوش و چای

اگر محصول شما ترکیبی از چند گیاه یا چند اسانس است، حتما آن را روی بسته بندی محصول قید کنید. روش مصرف و زمان مورد استفاده و تاریخ انقضای محصول را حتما درج کنید. بهتر است روی بسته بندی شکل گیاهانی که از آن دمنوش یا چای کیسه ای استفاده شده را بنویسید. این کار باعث می‌شود مخاطب دید بهتری نسبت به محصول پیدا کند و حتی بدون خواندن اسامی، ترکیبات را متوجه شود. سایر عوامل مانند لوگو و شعار شرکت یا خواص محصول بستگی به خود شما داردت اما خیلی بسته بندی را شلوغ نکنید تا مخاطب دچار سردرگمی شود.

اطلاعات مرتبط

می‌توانید داخل بسته بندی یک بروشور یا کاتالوگ کوچک قرار دهید و در مورد سایر دمنوش ها یا چای کیسه ای هایی که مشتری می تواند مصرف کند و مکمل چیزی باشد که خریده است، اطلاعات دهید. بهتر است این بروشور یا کاتالوگ همراه با شکل سایر محصولات باشد و خواص شان هم داخل آن نوشته شده باشد تا مشتری راحت تر تصمیم بگیرد.

افرادی که چای می‌نوشند می‌دانند که این نوشیدنی برای هر موقعیتی مناسب است. چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در فرهنگ‌های مختلف است. جدیداً بسیاری از تولیدکننده‌ها شروع به ساختن برند چای و دمنوش خودشان کرده‌اند. برای شروع کسب‌وکار چای و دمنوش باید عوامل زیادی را در نظر گرفت مثلاً چه طعمی را تولید کرد یا چگونه چای را قیمت‌گذاری کرد اما مهم‌ترین چیزی که باید در نظر گرفت بسته بندی چای و دمنوش است. در بسته بندی چای و دمنوش مثل هر ماده غذایی دیگر باید دقت زیادی به خرج داد. در ادامه مهم‌ترین نکات بسته بندی چای را توضیح می‌دهیم.

نگهداری چای بسیار مهم است

وقتی شرکت‌ها چای خالص، چای برگی یا چای شکسته تولید می‌کنند، خریداران می‌توانند طعم، عطر و رنگ چای را بر اساس سلیقه‌ی خودشان تنظیم کنند. چای شکسته بین دوستداران چای بسیار محبوب است و برای همین زیاد تولید می‌شود. ازآنجایی‌که چای شکسته کاملاً در بسته بندی رها می‌شود، شرکت‌های تولیدکننده چای روی بسته بندی چای مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنند. بسته بندی چای باید از برگ چای در برابر رطوبت، گرما، نور خورشید و قارچ محافظت کند و همچنین باعث تغییر طعم چای نشود. برای تازه‌واردان به صنعت چای استفاده از پاکت ایستاده زیپدار انتخاب مناسب و مقرون‌به‌صرفه ای است.

بسته بندی چای

 

طراحی و برندینگ بسته بندی چای و دمنوش

یکی عوامل مهم در بسته بندی چای انتخاب طراحی مناسب است. لوگو و اسم برند حتماً باید روی جعبه چای یا پاکت چای دیده شود. هر شرکتی باید به بسته بندی محصول به‌عنوان ابزاری برای تبلیغات برند نگاه کند و این قانون برای تولیدکننده‌های چای هم صدق می‌کند. استفاده از پاکت پنجره دار برای بسته بندی چای شکسته یا دمنوش انتخاب مناسبی است زیرا خریدار می‌تواند کیفیت چای را ببینید. برای بسته بندی تی بگ یا چای کیسه ای طرح و رنگ جعبه مقوایی بسیار مهم است. انتخاب شرکت بسته بندی و چاپخانه ای که بتواند هر طرح و رنگی را باکیفیت بالا و بدون محدودیت چاپ کند اهمیت زیادی دارد زیرا بسته بندی چای مهم‌ترین عامل فروش چای در کسب‌وکارهای جدید است.

بسته بندی چای

 

اندازه و سایز بسته بندی چای

انتخاب سایز و اندازه بسته بندی چای بسیار مهم است. شرکت‌های تولیدکننده چای باید مطمئن شوند که اندازه لیبل برای جعبه چای مناسب باشد. لیبل باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که توجه خریداران را جلب کند اما نباید آنقدر بزرگ باشد که کل جعبه را بگیرد. بعد از انتخاب اندازه لیبل قدم بعدی انتخاب سایز بسته بندی چای است. قبل از انتخاب شرکت بسته بندی حتماً مطمئن شوید که پاکت و جعبه بسته بندی موردنظرتان را در سایزهای مختلف تولید می‌کنند.

بسته بندی چای

 

بسته بندی چای پایدار

امروزه بسیاری از مردم از بسته بندی پایدار استفاده می‌کنند و نسبت به آسیب‌هایی که محیط‌زیست وارد می‌شود آگاه هستند. شرکت‌های سراسر دنیا شروع به سرمایه‌گذاری روی بسته بندی پایدار کرده‌اند. استفاده از بسته بندی فلزی چای که می‌توان چند بار از آن‌ها استفاده کرد، کم کردن پلاستیک در بسته بندی چای، استفاده از پاکت کاغذی و ... از اقدامات شرکت‌های تولیدکننده چای برای حفاظت از محیط‌زیست هستند.

بسته بندی چای

انتخاب بسته بندی چای و دمنوش مناسب کار راحتی نیست برای همین تولیدکننده‌های چای و دمنوش از افراد باتجربه در این زمینه کمک می‌گیرند مخصوصاً افراد تازه‌وارد در صنعت چای بهتر است از شرکت‌های بسته بندی و چاپ باتجربه استفاده کنند تا اشتباهی هزینه بری در این بازار رقابتی نکنند.

حرف پایانی

در پایان می‌توان اشاره کرد که بسته بندی دمنوش و چای مثل هر بسته بندی دیگری، باید نهایت دقت و ظرافت را داشته باشد و اطلاعاتی که مشتری به آن نیاز دارد، روی آن نوشته شده باشد.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)
سجاد،

سلام طرح های قشنگی بود ولی ایا ما دستگاهی داریم که این طذح ها رو بزنه؟


در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله