چه زمانی باید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید؟ (بخش دوم)

تورنگ / 6 شهریور 1397

همان طور که در قسمت اول مقاله بیان کردیم، باید بدانیم چه زمانی و بر اساس چه قواعدی باید بسته بندی محصول را تغییر بدهیم تا هم در صنعت بازاریابی با مشکل مواجه نشویم و هم با رعایت قواعد به تغییر بسته بندی محصول در زمان مناسب پرداخته شود. در این مقاله به ادامه صحبت درباره قوانین، قواعد و زمان تغییر بسته بندی محصول می پردازیم.

تغییر زمان

یکی از عواملی که باعث تغییر بسته بندی محصول می‌شود، گذشت زمان است. زمان یکه شما یک محصول را برای اولین بار تولید کردید، شاید یکسری معیار ها مهم بود و اکنون چیز های دیگری هستند که مهم هستند. مثلا چند سال قبل شاید همین که بسته بندی شما زیبا باشد کفایت می‌کرد و نظر مصرف کننده را جلب می‌کرد، اما اکنون این که بسته بندی خلاقانه باشد و از ایده های گرافیکی یا عکاسی استفاده کند هم مهم است.

 

بسته بندی محصول

پس گذشت زمان به شما نشان خواهد داد که باید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید. اما برای این کار باید ببینید چه چیزی تغییر کرده است. تمایل مشتری نسبت به چه چیزی بیشتر شده است. استفاده از چه اشکال و ایده هایی می تواند ذهن مشتری را ترغیب کند تا به محصول شما نگاه کند و آن را بخرد. باید دقت کنید که بسته بندی محصول شما نباید آن قدر تغییر کند که مصرف کننده دیگر آن را نشناسد چون اعتبار برند شما را خدشه دار می‌کند. پس از جمع بندی با خیال راحت می توانید بسته بندی محصول خود را تغییر دهید.

بررسی بازار هدف

شما برای این که بتوانید محصولی که تولید کرده اید را در بازار به فروش برسانید باید به نیاز های مشتری و سلایق آن ها توجه کنید. اما این اطلاعات را چطور می توانید بدست آورید؟ می توانید با خرده فروشان صحبت کنید. آن ها چون دسترسی مستقیم به مشتریان دارند، راحت تر می توانند به شما اطلاعاتی که می خواهید را بدهند. می توانید در مورد نوع بسته بندی محصول، طرحی که باید روی آن پیاده شود و حتی زمان توزیع محصول با آن ها مشورت کنید.

 

بسته بندی

انحلال پیام برند

بیشتر برند ها زمانی که یک شعار یا پیام را انتخاب می‌کنند که آن جمله کوتاه، داستان تولید و ساخت محصول شان را بیان کند. اما روزی می‌رسد که پیام شما اعتبار سابق را ندارد یا اهمیت آن با گذشت زمان کمرنگ شده است. در این صورت شما می توانید با تغییرات کوچک دوباره پیامی با ارزش را روی بسته بندی محصولات خود قرار دهید و آن را به بازار عرضه کنید.

تغییر بسته بندی

با توجه به نشانه ها و قوانینی که در این مقاله و مقاله قبل اشاره شد، شما می توانید متوجه شوید که چه زمانی بهترین زمان برای تغییر بسته بندی محصول تان است و وقتی زمان آن فرار رسید، با خیال راحت این کار را انجام دهید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله