استفاده مجدد از بسته بندی محصولات

تورنگ / 27 شهریور 1397

چیزی که امروزه شرکت های طراحی بسته بندی به آن توجه می‌کنند، این است که بسته بندی محصولات قابل استفاده مجدد باشند. این موضوع هم باعث آلودگی کمتر محیط زیست می‌شود و هم کمک می‌کند تا یک شرکت تولید کننده به فکر خلاقیت و ایجاد تنوع در محصولاتش باشد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تعدادی از طرح هایی که یک شرکت طراحی بسته بندی به کار برده است تا از بسته بندی محصولات استفاده مجدد شود، صحبت می‌کنیم.

پاکت کاغذی

این نمونه کاغذ های بسته بندی که می‌بینید، کار Casey Ng طراح معروف است که در طراحی آن دو چیز را رعایت کرده است، اول تجدید پذیر بودن این کاغذ های بسته بندی و دوم قابلیت تغییر سایز.

قابلیت تغییر سایز آن به شما کمک می‌کند تا حتی محصولات با ارتفاع زیاد هم با آن حمل کنید. این بسته بندی خاص که با محیط زیست سازگار ست، می‌تواند هم یک کیسه خرید باشد و هم یک پاکت برای هدیه. مهم ترین مزیت این کاغذ بسته بندی قابلیت تغییر سایز آن در عین راحتی حمل آن است.

پاکت کاغذی

طراحی بسته بندی

ساک کاغذی مدرنیته

یک طراح هلندی به نام Ilvy Jacobs طرح هایی جدید برای ساک کاغذی ارائه کرده است که شکلی زیبا دارد. این طراحی که برای ساک کاغذی تجدید پذیر انجام شده است، ساک کاغذی مدرنیته نام گرفته است و شبیه به یک اثر هنری ست. ایده این طرح از آن جایی به ذهن این طراح هلندی رسید که در گفتگو با مردم متوجه شد مردم ساک های کاغذی ای که شکل زیبایی ندارند را پس از یک بار استفاده دور خواهند ریخت و او با ارائه این طرح به اقتصاد شرکت طراحی بسته بندی کمک کرد و باعث شد دیدگاه مردم نسبت به استفاده از ساک کاغذی تغییر کند.

 

بسته بندی دوستدار محیط زیست

بسته بندی سالاد

یک شرکت طراحی بسته بندی به نام La Mache Nantaise  برای یکی از محصولات از بسته بندی تجدید پذیر استفاده کرده است که در عین سادگی شکل زیبایی به محصول داده است. این محصول از یک ورق پلاستیکی سبک و قابل بازیافت به همراه یک برچسب بسته بندی شده است که به دلیل مقابله با رطوبت باعث حفظ طراوت سالاد داخل آن می‌شود.

 

بسته بندی دوستدار محیط زیست

بسته بندی کفش

شرکت طراحی بسته بندی TDA از یک ایده خاص برای بسته بندی کفش شرکت نیوتن استفاده کرده است. این بسته بندی همان طور که مشخص است کاملا از مواد بازیافتی استفاده شده است و یک بسته بندی سبک برای کفش های شرکت نیوتن است.

 

بسته بندی کاغذی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)
علیرضا رضایی،

با سلام با احترام، به دنبال شرکتی هستم که از بسته بندی ها استفاده مجدد می کند و حتی از بسته بندی های غیر قابل استفاده را بازیافت و به محصولات دیگر و مواد اولیه و ... دیگر تبدیل می کند. لطفا شرکت مربوطه را می شناسید معرفی بفرمایید قصد همکاری دو طرفه دارم. با تشکر


در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله