بسته بندی آبنبات

تورنگ / 31 شهریور 1397

طرز تهیه آبنبات چوبی

اهمیت بسته بندی مواد غذایی نه بر تولید کنندگان پوشیده ست و نه بر مصرف کنندگان. همه می‌دانند که بسته بندی درست محصولات تاثیر زیادی در فروش آن دارد و یک بسته بندی شکیل باعث معتبر شدن برند می‌شود. اما در این مقاله می‌خواهیم به سراغ موضوعی برویم که شاید کمتر کسی در کشور ما به آن اهمیت بدهد ولی توجه کردن به آن نتایج قابل توجهی در پی خواهد داشت.

آبنبات یکی از خوراکی های جذاب و دوست داشتنی همه افراد در تمام سنین است. کمتر کسی را پیدا می‌کنید که به آبنبات علاقه نداشته باشد. اما آیا بسته بندی آن می‌تواند باعث انتقال حس مثبت تری به مصرف کننده شود؟ رنگ هایی که در این بسته بندی استفاده می‌شوند، تاثیری در خرید محصول توسط مشتری دارد؟ طعم هایی که استفاده می‌شود چطور؟

در این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوالات بپردازیم.

شکلات یا آبنبات از آن دست محصول هایی هستند که به دلیل حجم کوچکتری که در قفسه های فروشگاهی اشغال می‌کنند، کمتر به نوع بسته بندی آن ها توجه شده است. تا این که یک دانشجوی رشته طراحی به نام Victoria Ax برای یک پروژه دانشجویی دست به خلاقیتی جدید زد. او تصمیم گرفت برای آبنبات های چوبی یک طراحی بسته بندی خاص انجام دهد و آن ها را به شکل زبان طراحی کند. ایده او برای آن بود که مشتری را متوجه طعم خوشمزه این آبنبات ها کند. این طراحی بسته بندی که بعدا زبان در زبان نام گرفت، یک طرح خلاقانه سورئال شناخته شد.

 

طراحی بسته بندی

بسته بندی محصول

او در این طراحی بسته بندی هم از زبان و هم از دهان استفاده کرد و زبان از پشت جعبه شروع می‌شود و تمام قسمتی که محصول از آن جا باز می‌شود را می پوشاند. این کار هم به عنوان یک محافظ برای نوع بسته بندی استفاده می‌شود و هم طرح خلاقانه ویکتوریا باعث زیبا شدن بسته بندی محصول می‌شود.

این طرح که برای یک شرکت معروف تولید آبنبات های چوبی استفاده شد، به فروش چند برابری محصول کمک کرد و دوباره این نکته را یادآور شد که بسته بندی محصول هر چند کوچک و کم حجم، چقدر می‌تواند سودآور باشد.

در ادامه می‌توانید طرح های خلاقانه و پر زرق و برق دیگری که برای بسته بندی آبنبات استفاده شده است ببینید و از آن ها برای محصول خودتان ایده بگیرید. این طراحی های زیبا تماما دو چیز را مد نظر قرار داده اند، یک اینکه ترکیب رنگی استفاده شده در این بسته بندی ها باید حس خوب به مشتری القا کند و دوم طرح های جذاب و خاص می‌تواند تاثیر بیشتری روی نظر مشتری نسبت به نوع معمولی آن داشته باشد.

 

بسته بندی آبنبات

طراحی بسته بندی

بسته بندی آبنبات


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله