سفارش طراحی بسته بندی مواد غذایی کاربردی و جذاب

تورنگ / 5 مهر 1400

جهت سفارش طراحی بسته بندی مواد غذایی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. جهت خرید انواع ملزومات بسته بندی مواد غذایی بر روی دکمه فروشگاه که لینک آن بالای همین صفحه قرار داده شده است کلیک کنید.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

صنعت مواد غذایی صنعتی بوده که همیشه در حال رشد بوده و شرکت‌ها همیشه به دنبال راهی بودند تا از طریق آن ها، مصرف کنندگان را به برندشان علاقه مند کنند. رقابت بالا در این عرصه باعث شده تا برند های تجاری علاوه بر طعم و رنگ مواد غذایی شان، به فکر طراحی و بسته بندی محصولاتشان هم باشند. درادامه میخواهیم به طراحی بسته بندی مواد غذایی و نکاتی که باید رعایت شود، بپردازیم.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

مشاهده و خريد جعبه پيتزا

تمام شرکتها می‌دانند که در طراحی بسته بندی مواد غذایی استفاده از طرح‌های خلاقانه و ایده های جدید، مشتری را به سمت برندشان می‌کشاند. اما لوگو چطور؟ رنگ ها چطور؟ چه چیزی باعث ایجاد هیجان در مشتری می‌شود؟ چرا برخی طرح ها موفق می‌شوند و باعث فروش بیشتر محصول می‌شوند اما برخی دیگر شکست به‌همراه دارند؟

طراحی بسته بندی مواد غذایی

راهنمایی های ما را برای بسته بندی محصولات خود بخوانید:

توجه به خود محصول در طراحی بسته بندی مواد غذایی

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، خود محصولتان است. بسته بندی طراحی شده باید طوری باشد که محصول شما را دچار مشکل نکند. مثلا باید به زمان نگهداری محصولتان توجه کنید و سپس بر اساس آن بسته بندی محصول را طراحی کنید. تاریخ مصرف و مقدار مصرف هم موارد تعیین کننده در این امر هستند و بسته بندی را به خود وابسته می‌کنند. به همین دلیل طراحان باید هم زیبایی بسته بندی و هم کاربردی بودن آن را مدنظر قرار دهند.

بسته بندی محصول را هیچ گاه فراموش نکنید. شاید بتوان گفت مهمترین قسمت بسته بندی مواد غذایی همان برچسب محصول است که هویت محصول شما را شرح می‌دهد. مخصوصا اگر محصول شما نوشیدنی ست، باید خیلی دقیق روی برچسب محصول کار کنید.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

 

بارها دیده شده که شکل بسته بندی های مختلف کروی یا دایره یا مستطیل است. این‌ها اشکال عمومی هستند و هر زمان یک برند تجاری اقدام به طراحی شکل متفاوتی کرده است، توانسته است توجه مشتری را جلب کند. شاید شکل منحصر به فرد باعث فروش بیشتر نشود، اما قطعا توجه مشتری را جلب می‌کند. حتی تغییر کوچک در شکلی که الان وجود دارد، می‌تواند کمک کند توجه مشتری به برند شما جلب شود. در صنعت مواد غذایی، بسته بندی نوشیدنی می‌تواند خیلی راحت دستخوش این تغییر شود. اما گاهی این تغییرات باید تا جایی ادامه یابد که سرانجام توجه مشتری را برای خرید جلب کند و تولیدات رو به رشد داشته باشد.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

سفارش چاپ پاکت تبلیغاتی

 

ثبات در طراحی بسته بندی مواد غذایی

طراحی های شما باعث می‌شود از رقبایتان متمایز شوید اما چیزی که اهمیت دارد این است که حتی اگر تنوع محصولی شما زیاد است، باز هم روی ثبات خود را در بسته بندی حفظ کنید. یعنی چه؟ یعنی در طراحی تمام محصولات تان یک چیز مشابه داشته باشید تا با آن پیامی به مشتری منتقل کنید. مثلا می‌توانید یک تم رنگی خاص داشته باشید. می‌توانید یک دیزاین خاص داشته باشید یا یک نماد خاص. مثلا می‌توان لوگو را در یک کادر رنگی خاص قرار داد. این کار باعث می‌شود حتی اگر تنوع محصولی شما زیاد است، ثبات در بسته بندی را حفظ کنید و اعتبارتان را در بازار فروش افزایش دهید.

 

طراحی بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله
انواع ملزومات بسته بندی گیاهان دارویی
انواع ملزومات بسته بندی گیاهان دارویی

در بازار انواع مختلف گیاهان دارویی در کیسه بسته بندی، سلفون بسته بندی، پاکت بسته بندی، قوطی شیشه‌ای و بسته‌های حلبی برای فروش ارائه می‌شوند.

مطالعه مقاله