بسته بندی با کاغذ روغنی

تورنگ / 23 آبان 1397

کاغذ روغنی کاغذی ست که بیشتر در صنایع خودروسازی، غذایی و ابزار سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد آن در صنایع خودروسازی و ابزار سازی از آن جهت است که مانع زنگ زدن ابزار آلات می‌شود و به دلیل خاصیتی که دارد، به عنوان یک محافظ در برابر زنگ زدگی عمل می‌کند. این کاغذ در صنایع غذایی هم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به خصوص برای شیرینی پزی استفاده می‌شود. به عنوان کاغذ زیر کیک، کاغذ کیک یزدی و یا بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد کاربرد های کاغذ روغنی در شیرینی پزی و نحوه استفاده از آن صحبت کنیم.

کاغذ روغنی

کاغذ روغنی و آشپزی

قبل از این که خمیر کیک یا شیرینی تان را روی کاغذ روغنی قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که کاملا خنک شده باشد چون گرمای کاغذ روغنی باعث از هم پاشیده شدن خمیر می‌شود. اگر خمیر آماده شده به اندازه کافی کره یا روغن دارد، نباید کاغذ روغنی را چرب کنید. چون باعث وجود چربی زیاد در کیک و شیرینی شما می‌شود. اگر خمیر شما تکه های شکلات یا گردو دارد، حتما روی کاغذ آرد بپاشید. چون تکه های شکلات یا گردو به کاغذ چسبیده و می سوزد. برای چرب کردن کاغذ از کره یا روغن گیاهی استفاده کنید. روغن مایع چون در حرارت بالا سریع می سوزد، برای این کار مناسب نیست اما اگر کره شما بدون نمک باشد (در بازار می‌توانید با نام کره بدون نمک جستجو کنید) یا گیاهی باشد، مشکلی به وجود نمی آید.

بعد از خارج کردن ظرف از فر، اجازه دهید سرد شود و بعد شیرینی یا کیک را از کاغذ جدا کنید. در غیر این صورت احتمال چسبیدن کاغذ به کیک یا شیرینی شما وجود دارد.

کاغذ روغنی

برای پخت غذاها می‌توانید از کاغذ روغنی استفاده کنید. مثلا می‌توانید ماهی، مرغ یا سبزیجات را درون آن قرار دهید و کاملا آن را با کاغذ بپوشانید و سپس درون فر قرار دهید. بسیاری از خوراک ها با این کاغذ درست می‌شود و باعث می‌شود ماده غذایی در فر خشک نشود. این کاغذ تحمل دما تا 220 درجه سانتی گراد را دارد و مشکلی برای آن پیش نمی آید.

تاثیر بسته بندی با کاغذ روغنی

نگهداری از مواد غذایی را راحت تر می‌کند و به حفظ تازگی آن ها کمک می‌کند. بالای برخی پنیرها یک کاغذ روغنی وجود دارد که از خشک شدن پنیر جلوگیری می‌کند و تمام سطح رویی پنیر را مرطوب نگه میدارد. در برابر گرما و روغن مقاوم است. برای لفاف بسته بندی محصولات گوشتی مانند همبرگر و... قابل استفاده است. به عنوان پوشش برای انواع مواد نفتی یا روغنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی
آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی

در این مقاله طرز تهیه همبرگر خانگی را با توضیحات کامل آموزش دادیم. جهت مطالعه کلیک کنید.

مطالعه مقاله
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند

کاغذ مومی استفاده های زیادی در خانه و آشپرخانه دارد و نگه داری تعدادی ورق کاغذ مومی در خانه می تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد ...

مطالعه مقاله
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)

این کاغذ که با کاغذ وکس یا کاغذ پارافین یا هم شناخته می‌شود، یک نوع کاغذ است که...

مطالعه مقاله