انواع برنج در تمام دنیا (2)

تورنگ / 2 دی 1397

برنج در تمام دنیا یکی از وعده های غذایی معروف است و به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد، یکی از مهمترین غلات به شمار می رود. در مقاله قبل در مورد برخی از انواع برنج صحبت کردیم، در این مقاله به ادامه معرفی برنج های دیگر می پردازیم.

برنج بمبا

برنج بمبا نوعی برنج اسپانیایی ست که برای درست کردن غذای مخصوص اسپانیا استفاده می‌شود. این برنج دانه کوتاه است و چیزی دو برابر برنج های دانه بلند آب مصرف می‌کند. این برنج دانه کوتاه است اما برخلاف سایر برنج های دانه کوتاه، حالت چسبندگی ندارد.

برنج بمبا

برنج آرباریو

برنج آرباریو یکی از برنج های معروف و پر مصرف ایتالیایی ست. این برنج حاوی آمیلوپکتین (نوعی نشاسته چسبناک) است که هم دانه متوسط است و هم بسیار چاق و درشت. این نوع برنج ترکیب سالمی از انواع پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است. همچنین غنی از کربوهیدرات هاست که حتی در برنامه کاهش وزن هم موردنیاز است.

 

برنج آرباریو

 

برنج قهوه ای دانه کوتاه

این برنج همان طور که از اسمش مشخص است، دانه کوتاه است اما دارای سطح بالایی از آمیلوپکتین است و همین موضوع باعث می‌شود تا بعد از پخت چسبندگی زیادی داشته باشد. این برنج نوعی برنج قهوه ای محسوب می‌شود و تمام خواص برنج قهوه ای را داراست. این برنج عطر و طعم بهتری نسبت به برنج سفید دارد. داشتن کربوهیدرات، ویتامین های گروه بی، فیبر، فولیک اسید، ویتامین ای و ویتامین کا خواصی ست که این برنج را محبوب می‌کند.

برنج قهوه ای

برنج سیاه چینی

برنج بنفش یا برنج ممنوعه نام دیگر این برنج است. این برنج مقادیر بالایی آنتی اکسیدان دارد که خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد و برای لاغری و کاهش وزن مفید می باشد. این برنج بافت نرمی دارد و چسبندگی پیدا نمی کند. فیبر موجود در برنج سیاه با کاهش فشار خون بالا، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را از بین می برد. این برنج کالری کمتری نسبت به برنج سفید یا برنج قهوه ای دارد. این برنج در حال حاضر در تمام قاره ها به جز قطب جنوب کشت می‌شود.

 

برنج سیاه

برنج وحشی

برنج وحشی در واقع برنج نیست بلکه یک دانه گیاهی ست که مهد کشت آن آمریکای شمالی ست. برنج وحشی دانه بلند است و باید بسیار جویده شود. به رنگ و شکل مغزی مداد فشاری (اتود) می‌باشد. سخت تر از برنج است بنابراین پخت طولانی تری دارد. سرخ پوستان آمریکایی آن را با برنج معمولی مخلوط می‌کنند و می‌پزند.

برنج وحشی

برنج کالیجیرا

یک برنج دانه متوسط که در هند و بیشتر در شهر بنگال کشت می‌شود. این برنج به خاطر اندازه کوچکی که دارد، به عنوان بچه برنج باسماتی معروف است. این برنج عطر فوق العاده ای دارد و برای مراسم های خاص در هند استفاده می‌شود.

برنج کالیجیرا

بررسی تمام برنج هایی که در دنیا وجود دارد، حاکی از آن است که در تمام قاره های دنیا برنج یکی از وعده های غذایی ارزشمند است که به دلیل خواص فوق العاده حافظ سلامتی است.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج
انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج

برای بسته بندی برنج باید یکسری نکات مهم را مدنظر قرار دهید تا با توجه به نیاز خود بهترین کیسه برنج را انتخاب نمایید.

مطالعه مقاله
کیسه و گونی مصالح ساختمانی
کیسه و گونی مصالح ساختمانی

فروش انواع کیسه و گونی مصالح ساختمانی در شرکت تورنگ، اولین تولید کننده انواع کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی مصالح ساختمانی و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک

تولید، طراحی و چاپ کیسه نمک در مجموعه تورنگ، اولین کارخانه تولید و چاپ کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی نمک و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله