چطور یک رول آپ حرفه ای طراحی کنیم؟

مهسا موسوی / 28 اردیبهشت 1398

در مطلب مربوط به "رول آپ یا بنر ایستاده!" بیشتر در مورد رول آپ، شکل ظاهری، کاربردها و مزایای آن توضیح دادیم.

حالا سوال اینجاست که برای داشتن یک رول آپ خوب و با کیفیت که در یک نگاه نظر مخاطب را به سوی خود جلب کند چه باید کرد؟

نحوه طراحی یک رول آپ حرفه ای باید به چه صورت باشد؟

در این مطلب چند نکته در مورد طراحی رول آپ بیان می کنیم که با رعایت آنها می توانید در موقعیت های مناسب رول آپ خاص و حرفه ای از کسب و کار خود ارائه کنید.

1- در طراحی رول آپ سعی کنید لوگو کسب و کار خود را در بالای طرح قرار دهید. بدین منظور که اصولا لوگو هر شرکت نشان دهنده هویت آن شرکت بوده و به عنوان آن برند شناخته می شود. پس زمانیکه لوگو در جای مناسب قرار بگیرد نگاه مخاطب را به خود جلب کرده و معرف برند شما در لحظه اول خواهد بود.

رول آپ

2- برای جلب نظر بیننده و معرفی شرکت خود در لحظه اول، می توانید در کنار لوگو از شعار تبلیغاتی یا پیام اصلی شرکت خود نیز استفاده کنید. به این دلیل که اصولا شعار تبلیغاتی مرتبط با زمینه کاری انتخاب شده و سعی بر آن است که در پس جمله ای کوتاه به هدف کاری نیز اشاره شود. با این کار حتی زمانی که بیننده هیچ شناختی از شما و زمینه کاری مربوط به برند شما ندارد، می تواند با دیدن لوگو و در کنار آن پیام تبلیغاتی کسب و کارتان متوجه زمینه کار و یا حتی خدمات و محصولات ارائه شده توسط شما شود.

طراحی رول آپ

3- از لحاظ بصری، ذهن عادت به دیدن و خواندن از راست به چپ و از بالا به پایین دارد؛ بنابراین اطلاعات مهمی که قصد دارید توسط مراجعه کنندگان دیده شود (مثل پیشنهادات ویژه، معرفی محصولی خاص یا حتی اطلاعات تماس) را در نقاطی که دید بیشتری دارند قرار دهید تا نظر بیننده را جلب کند و در ذهن وی ماندگار شود.

4- نکته بالا اصلا به این معنی نیست که در طراحی رول آپ خود زیاده روی کرده و آن را با اطلاعات اضافی و غیرضروری شلوغ کنید. اتفاقا هرچه طرح شما ساده تر و خلوت تر باشد کمتر موجب سردرگمی بیننده می شود و احتمال اینکه پیام خود را به مخاطب برسانید بیشتر است. اصلا نگران اینکه همه اطلاعات در طراحی رول آپ نگنجد نباشید چون به هر حال بخش بزرگتری از اطلاعات توسط تراکت، بروشور و همکاران شما در تیم فروش به مشتری انتقال داده می شود.

5- اگر قصد استفاده از تصویر در طراحی خود دارید توصیه می شود در انتخاب عکس دقت کنید چون عکسی که در طرح خود قرار می دهید بیشتر از هر چیزی در زمینه طرح شما دیده می شود. پس خیلی مهم است که یک عکس با کیفیت انتخاب کنید که حداقل رزولوشن آن

300dpi

بوده و در فرمت رنگی

CMYK

باشد.

چاپ رول آپ

6- برای طراحی رول آپ سعی کنید از رنگ هایی در طرح خود استفاده کنید که با رنگ سازمانی و رنگ لوگو شما همخوانی داشته باشید. لازم است این نکته را حتی در مورد رنگ نوشته های روی کار نیز رعایت کنید تا زیبایی بیشتری را در طرح نهایی داشته باشید.

 

 

جهت دانلود فایل مقاله "چطور یک رول آپ حرفه ای طراحی کنیم؟" روی لینک زیر کلیک کنید:

فایل مقاله "چطور یک رول آپ حرفه ای طراحی کنیم؟"


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

معرفی لایت باکس و انواع آن
معرفی لایت باکس و انواع آن

لایت باکس چیست، چگونه و از چه موادی تولید می‌شود؟ لایت باکس تبلیغاتی چگونه نصب می‌شود؟ از لایت باکس در کجا استفاده می‌شود؟

مطالعه مقاله
تکنیک چاپ UV چیست؟ کاربردها و مزایای آن چیست؟
تکنیک چاپ UV چیست؟ کاربردها و مزایای آن چیست؟

چاپ UV چیست و چگونه انجام می‌شود؟ چاپ UV نوعی چاپ است که ویژگی های کاملا منحصر به فردی دارد. چاپ UV که...

مطالعه مقاله
لمینت چیست و چه کاربردی در صنعت چاپ و کاغذ و مقوا دارد ؟
لمینت چیست و چه کاربردی در صنعت چاپ و کاغذ و مقوا دارد ؟

امروزه تکنولوژی به سرعت در حال توسعه است و در این فرآیند تاثیر خود را در بسیاری از زمینه ها نشان می دهد. به طوری که...

مطالعه مقاله