5 اشتباه رایج در بسته بندی شیرینی چه هستند؟

تورنگ / 13 مهر 1399

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

مشاهده و خريد کاغذ نسوز قنادی

شاید دفعات اولی که بسته بندی شیرینی را شروع کردید از هر چیزی که دم دستتان بود از کاغذ کادو گرفته تا روبان‌های رنگی برای تزئینش استفاده کرده باشید اما افرادی که بسته بندی شیرینی را به‌طور حرفه‌ای انجام می‌دهند کاربرد را به زیبایی ارجحیت می‌دهند. البته این به این معنا نیست که بسته بندی شیرینی نباید زیبا و دوست‌داشتنی باشد اما درنهایت مهم‌ترین چیز در بسته بندی شیرینی حفاظت از شیرینی ها و تازه نگه‌داشتن آن‌ها است. در ادامه به اشتباهات رایجی در بسته بندی شیرینی اشاره می‌کنیم که اجتناب از آن‌ها باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی شما در درازمدت می‌شود.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

بسته بندی شیرینی بعد از خارج شدن آن‌ها از فر کار درستی نیست
شاید فکر کنید که وقتی شیرینی ها کم خنک شدن و زیاد گرم نیستند ایرادی ندارد که آن‌ها را بسته بندی کنید اما کاملاً در اشتباهید. اینکه می‌خواهید زمان کمتری صرف کنید مخصوصاً وقتی‌که سفارش‌های زیادی دارید و سرتان شلوغ است کاملاً قابل‌درک است اما بسته بندی شیرینی های گرم اصلاً کار درستی نیست. شیرینی هایی که خنک نشده‌اند و کاملاً به دمای اتاق نرسیده‌اند می‌توانند باعث عمل میعان در بسته بندی و ایجاد رطوبت شوند. این اتفاق باعث از بین رفتن بافت و نرم شدن بیش‌ازحد شیرینی ها می‌شود و در زمان طولانی‌تر ممکن است باعث رشد باکتری شود.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

بسته بندی شیرینی باید کاملاً کیپ باشد
جعبه های شیرینی در شکل‌های متنوع و زیبایی وجود دارند مثل جعبه های کاغذی، کارتنی، طرح دار و فلزی اما همه‌ی این بسته بندی ها کیپ نیستند و به همین دلیل نباید برای ارسال شیرینی به شهرهای دیگر استفاده شوند. اگر نتوانستید جعبه شیرینی کیپ پیدا کنید همیشه می‌توانید از پاکت کرافت زیپ‌دار برای ارسال شیرینی استفاده کنید. حتی برای پیک‌های درون‌شهری هم بهتر است از جعبه شیرینی کیپ استفاده کنید تا باوجود هر اتفاق غیرقابل پیش‌بینی‌ شیرینی ها در امان باشند.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

بسته بندی شیرینی باید کاملاً لایه گذاری شود
شیرینی ها به اندازه‌ی کافی محکم هستند و می‌توانند تا حدودی تکان خوردن و برخورد کردن به جعبه شیرینی را در حین حمل‌ونقل تحمل کنند اما هنگام ارسال شیرینی برای مسافت‌های طولانی باید مطمئن شد که به‌هیچ‌وجه خورد نشوند و از شکل نیفتند. حتماً جعبه شیرینی را در یک جعبه‌ی پستی دیگر قرار دهید و داخلش را پر از کاغذ، یونولیت یا دستمال خورد شده کنید. برای یادگرفتن بهترین راه برای بسته بندی شیرینی می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

مشاهده و خريد آنلاين پاکت کرافت

از ارسال شیرینی های لطیف و ظریف خودداری کنید
بعضی از شیرینی ها مثل ماکارون (شیرینی لطیفه) ناپلئونی یا شیرینی های خامه‌ای، شیرینی هایی که بستنی دارند یا هر چیزی که در حالت عادی به‌راحتی از هم می‌پاشد نباید پست شوند چون هیچ راهی وجود ندارد تا سالم و خوشمزه به مقصد برسند. بهتر است این شیرینی ها را برای پیک‌های داخل شهری آن‌هم با ماشین نه موتور نگه‌دارید.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

شیرینی ها را با پست‌هایی که یک هفته یا بیشتر طول می‌کشند ارسال نکنید
بیشتر از دستورهای شیرینی تا یک هفته دوام‌دارند و برخی از آن‌ها تا دو هفته هم سالم می‌مانند نکته اینجاست که اگر شیرینی ها تا روزهای خوبشان به مقصد نرسند هیچ فرقی نمی‌کند که چقدر در بسته بندی آن‌ها زحمت‌کشیده باشید. پس بهتر است از پست‌هایی که دو یا سه‌روزه به مقصد می‌رسند استفاده کنید.

بسته بندی شیرینی، جعبه شیرینی

خرید جعبه کارتنی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین
چالش ‌های بسته‌ بندی در صنعت خرده ‌فروشی آنلاین

در صنعت خرده‌ فروشی آنلاین، بسته‌بندی نقشی حیاتی فراتر از صرف حمل‌ونقل ایمن محصولات ایفا می‌کند. بسته‌بندی اولین نقطه تماس فیزیکی بین مشتری و برند است و...

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی پیراشکی
ایده بسته بندی پیراشکی

بسته بندی پیراشکی به عنوان یک مرحله مهم در تولید و توزیع آن مطرح است. این بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که پیراشکی‌ها از خرابی و آسیب‌های خارجی محافظت شوند و کیفیت آن‌ها حفظ شود.

مطالعه مقاله
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر
ایده بسته بندی اقتصادی و خلاقانه برای لوازم التحریر

بسته‌ بندی لوازم التحریر نقش مهمی در جذب مشتری و تقویت برند دارد. در این مقاله، به ارائه ایده‌های خلاقانه و جامع برای بسته‌بندی لوازم التحریر می‌پردازیم که...

مطالعه مقاله