چرا جعبه کرافت با کمترین هزینه باعث فروش بیشتر می شود؟

زینب علیجانی / 22 مهر 1399

جعبه کرافت، جعبه کارتی

همه‌ی ما می‌دانیم که کاغذ از درخت ساخته می شود. به‌طور دقیق‌تر کاغذ از الیاف چوب و خمیر چوب ساخته می شود. الیاف موجود در خمیر چوب در کنار مواد دیگر سلولز و لیگنین دارند. لیگنین ماده‌ای است که الیاف چوب را در کنار هم نگه می‌دارد و دلیل رنگ قهوه ای کاغذ است. کاغذ به‌طور خالص قهوه ای رنگ است و بعدازاینکه الیاف چوب با مواد شیمیایی سفید شدند تغییر رنگ می‌دهد. یکی از دلایل خاص بودن کاغذ کرافت این است که درواقع همان کاغذ سفید نشده و خالص‌ترین شکل کاغذ است که حاوی مواد شیمیایی نیست. هر چه قدر کاغذ کمتر زیر پروسه‌های شیمیایی برود بیشتر با محیط زیست سازگار است. به همین علت جعبه کرافت که از کاغذ کرافت ساخته می شود یکی از بهترین بسته بندی های دوستدار محیط زیست است.
جعبه کرافت سال‌ها است که وارد صنعت بسته بندی شده و دیگر از آن به‌عنوان یک جعبه قهوه ای که شبیه جعبه کارتنی است یاد نمی‌شود بلکه با قابلیت‌های زیادی که دارد تبدیل به یکی از کاربردی‌ترین بسته بندی ها برای چاپ و طراحی شده است؛ اما بهتر است اول در مورد اینکه چرا باید از جعبه کرافت استفاده کرد حرف بزنیم.

مشاهده و خرید آنلاین انواع جعبه کارتنی کرافت

 

جعبه کرافت کاملاً قابل بازیافت است

کاغذ کرافت خالص مستقیم از خمیر چوب ساخته می شود اما جعبه کرافت و جعبه کارتنی اکثراً از کاغذ کرافت بازیافت شده ساخته می‌شوند. البته کاغذ کرافت خالص هم کاملاً قابل بازیافت است. با استفاده از جعبه کرافت برای بسته بندی به صنعت بازیافت کمک بزرگی می‌شود.

 

جعبه کرافت، جعبه کارتی

 

جعبه کرافت لایه‌ی اضافه‌ای ندارد

جعبه کرافت از کاغذی که زیاد تحت پروسه‌های مکانیکی و شیمیایی قرار نگرفته است ساخته می‌شود به همین علت جنسی طبیعی دارد که زیردست کمی زبر به نظر می‌رسد. جنس خاص کاغذ کرافت لایه گذاری و لمینیت کردن را راحت نمی‌کند. چرا این مزیت محسوب می‌شود؟ چون عملیات بازیافت برای جعبه کاغذی که لایه اضافه دارد سخت‌تر است و این لایه باید جدا شود. جعبه کرافت به علت نداشتن لایه‌ی اضافه حتی بیشتر دوستدار محیط زیست است.

جعبه کرافت، جعبه کارتی

 

جعبه کرافت محکم و بادوام است

با اینکه کاغذ کرافت ضد رطوبت نیست اما چون ضخامت زیادی دارد نسبت به جعبه کارتنی و جعبه‌های کاغذی دیگر بیشتر در برابر آب مقاومت نشان می‌دهد. جنس محکم و کمی زبر جعبه کرافت از محصولاتی که بسته بندی می‌شوند محافظت می‌کند و به‌راحتی پاره نمی‌شود.

جعبه کرافت، جعبه کارتی

چرا باید به بسته بندی دوستدار محیط زیست اهمیت بدهیم؟ درخواست برای بسته بندی سازگار با محیط زیست از سمت مصرف کننده ها و تولید کننده ها بالا رفته است و رشد جهانی داشته است. بسته بندی پایدار و سازگار با محیط زیست باعث فروش بیشتر محصولات می شود. با انتخاب جعبه کرافت برای بسته بندی به هویت برند دوستدار محیط زیست، هزینه‌ی کم و فروش بیشتر کالا می‌رسید.

سفارش طراحی و چاپ جعبه کرافت


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش بستن پاپیون با روبان روی جعبه بسته بندی
آموزش بستن پاپیون با روبان روی جعبه بسته بندی

تزئین بسته بندی با روبان ایده خوبی برای کسب و کار های آنلاین و پست کردن بسته ها است زیرا بسیار ساده، سریع و مقرون به صرفه است...

مطالعه مقاله
10 نمونه کارتن بسته بندی که دید شما به کارتن را عوض می کنند
10 نمونه کارتن بسته بندی که دید شما به کارتن را عوض می کنند

صنعت کارتن سازی در حال وسیع تر شدن است زیرا علاوه بر بسته بندی کاربردی بسیاری از کسب و کار ها در حال مدرن کردن بسته بندی کارتنی و چاپ روی کارتن هستند. طراحی جعبه کارتنی تبدیل به یک ترند جدید شده است و...

مطالعه مقاله
کارتن یا جعبه ی مقوایی چیست؟
کارتن یا جعبه ی مقوایی چیست؟

جعبه های مقوایی تعریف و اصول مشخص و مدونی ندارند. این گونه جعبه ها، به طور عموم ترکیب نا محدود دارند و از سه لایه کاغذ تولید می شوند.

مطالعه مقاله