4 فایده‌ی چاپ طلاکوب برای برندینگ و فروش کالا

تورنگ / 29 مهر 1399

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب نوعی چاپ است که با انتقال یک فویل طلایی یا نقره ای با گرما روی صفحه نتیجه‌ی متالیک را به جا می‌زارد. اگر از چاپ طلاکوب روی بسته بندی درست استفاده شود باعث می‌شود محصولات به‌طور خاصی به چشم بیایند و مشتری‌ها ازلحاظ بصری درگیر کالا شوند. در ادامه به فواید استفاده از چاپ طلاکوب اشاره می‌کنیم.

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب روش خوبی برای بهتر کردن بسته بندی است

چاپ داغی طلاکوب تنها با سه عامل اصلی گرما، فشار و فویل مناسب انجام می‌شود. شیوه‌ی طلاکوبی از زمان صحافی کتاب‌ها تا به امروز پیشرفت زیادی کرده است و می‌توان از آن روی کارت ویزیت و بسته بندی استفاده کرد.
بااینکه فویل نقره و طلایی پرطرفدارترین رنگ‌های استفاده‌شده در دستگاه طلاکوب هستند (به علت اینکه انتخاب امنی برای چاپ هستند) رنگ‌های دیگری هم در چاپ طلاکوب استفاده می‌شوند. امروزه فویل های گلاسه، براق، مات، پورسلین و هولوگرافیک در بسیاری از چاپخانه ها در بسته بندی استفاده می‌شوند.
چاپ طلاکوب به‌تنهایی باعث بهتر به نظر آمدن بسته بندی نمی‌شود بلکه باید به طراحی خوب و مواد بسته بندی باکیفیت ترکیب شود تا توجه خریداران را جلب کند. ترکیب کاغذ کرافت با چاپ فویلی یکی از جدیدترین ترند های چاپ داغی است.

چاپ طلاکوب

طلاکوبی می‌تواند با روش‌های دیگر چاپ استفاده شود

چاپ طلاکوب می‌تواند برجسته یا غیربرجسته چاپ شود. چاپ برجسته طلاکوب به بسته بندی حالت سه‌بعدی براق می‌دهد. از چاپ طلاکوب می‌توان روی کاغذهای مختلف مثل کاغذ کرافت، کاغذ گلاسه، کارتن و... استفاده کرد.
بسیاری از برندهای لوکس از این روش چاپ برای بسته بندی استفاده می‌کنند. برند لباس رالف اند روسو از یک بسته بندی خاکستری با چاپ برجسته‌ی رز گلد استفاده می‌کند.

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب به بسته بندی جلوه‌ای لوکس می‌دهد

استفاده از چاپ طلاکوب گزینه‌ی خوبی برای متمایز شدن بسته بندی و به یادماندن برند توسط مصرف‌کننده است. تأثیر اولیه بسته بندی روی خریدار اهمیت ویژه‌ای دارد و یک طراحی بسته بندی زیبا با استفاده از رنگ‌های براق فویلی و متالیک باعث می‌شود کالا ارزشمند و باکیفیت به نظر بیاید.

چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب با محیط‌زیست سازگار است

چاپ طلاکوب بسیار سریع، تمیز و سازگار با محیط‌ زیست است و هیچ‌کدام از مراحل چاپ تأثیر بدی روی محیط زیست ندارند. کاغذ هایی که فویل روی آن‌ها چاپ شده کاملاً قابل بازیافت است.

چاپ طلاکوب

سفارش چاپ و بسته بندی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله