مزایای استفاده از پوشش UV

مهسا موسوی / 21 آذر 1395

طبیعتاً هیچ کس دوست ندارد کارت پستالی با لکه جوهر یا اثر انگشت در کلکسیون خود داشته باشد. حتماً می‌دانید که صفحات چاپ شده شما دائماً با دست سر و کار خواهند داشت، بنابراین یک پوشش محافظتی یو وی گزینه مناسبی برای جلوگیری از کثیف شدن و لکه دار شدن کار چاپی شما می‌باشد.

می‌توان گفت که این پوشش مانع مناسبی در برابر آسیب فراهم کرده و لایه محافظتی را در طول حمل و نقل  اضافه می‌کند، که باعث می‌شود شما پروژه های چاپی خود را مثل لحظه ای که چاپ می شود واضح و شفاف دریافت کنید.

یو وی نوعی پوشش سلفونی است که بر روی چاپ ها قرار می‌گیرد و علاوه بر زیبایی که به چاپ می‌دهد، باعث خشک شدن و ثابت شدن رنگ های چاپی نیز می‌شود. زمانی که یووی بر روی یک سطح چاپ شده قرار می‌گیرد، رنگ ها از حالت مات به شکل براق درآمده و در نتیجه تصویر چاپ شده زیباتر نمایش داده می‌شود. معمولا در چاپ کارت ویزیت از پوشش یو وی استفاده می‌شود تا با این کارت جذابیت خاصی به کارت بخشیده و آن را متفاوت جلوه دهند.

پوشش یو وی چگونه کار می‌کند؟

در واقع بعد از تمام شدن کار چاپ می توان از این پوشش در تمام و یا قسمت های خاصی از کار چاپی استفاده کرد. پوشش UV روکشی براق است، درخشش زیادی به یک کار چاپ می‌دهد و یک روکش شبیه به عکس می سازد. کاربرد یو وی به این صورت است که کل سطح یک کارت پستال یا سایر موارد چاپ شده را به صورت یکپارچه توسط لایه های روکش دار می پوشاند و با استفاده از لامپ های ماورا بنفش خشک می‌کند تا تغییری در طیف رنگ ها ایجاد نشده و کوچکترین لکه ای روی کار چاپ شده باقی نماند.

در واقع پوشش یو وی به دو منظور استفاده می‌شود:

ایجاد لایه محافظ در برابر عوامل فرسایشی

ایجاد جذابیت در دیدن شدن رنگ ها که با مات و یا براق کردن سطح چاپ شده ممکن می‌شود. البته هدف از به کاربردن پوشش یو وی بیشتر ایجاد جلوه های بصری می‌باشد تا ایجاد لایه محافظ حالا این جلوه ها می‌تواند براق کردن یا مات کردن سطح  و یا خلاقیت هایی خاص باشد.

UV

 

آیا پوشش UV برای شما مناسب است؟

پوشش یو وی از کار شما در برابر ساییدگی حفاظت می کند. البته زمانی که می خواهید یک کار چاپی را با پوشش یو وی مقاوم، شفاف و درخشنده کنید باید از کاغذی با وزن و جنس متناسب با این کار در پروژه چاپی خود استفاده کنید. در این صورت به بالاترین کیفیت دست پیدا خواهید کرد و در واقع با صرف هزینه ای مناسب یک کار با دوام خواهید داشت.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)
رضا،

مرسی


در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله