صنعت برنج

مهسا یعقوبی / 9 اردیبهشت 1395

برنج یک محصول رایج است که به طور متنوع در سراسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد و این‌طور تصور می‌شود که برنج به‌عنوان یک غذای ثابت دارای ارزش غذایی بالایی است و انرژی زیادی به بدن می‌رساند و می‌توان این محصول را به‌صورت غذاهای مختلف مصرف نمود به همین دلیل برنج یکی از مهم‌ترین دانه یا بذری است که با رعایت ارزش غذایی و پذیرش کالری بیش از یک‌پنجم کالری مصرفی بشر را فراهم می‌کند. صاحب‌نظران معتقدند شروع کشت برنج در همه‌جا از آسیا شروع شد و از این مکان متولد و به همه جای جهان پخش و گسترش پیدا کرده است. برخی از نظریه‌ها بر این است که برنج اولین‌بار در شرق هیمالیا و در تپه‌ها و دامنه‌ها کشت شد.


صنعت برنج در ایران

 

نظریه‌های بعدی اعتقاد دارند که برنج اولین‌بار در هند و بعد به کشورهای شمالی گسترش پیدا کرد. در واقع شروع گسترش برنج از هند به کره، چین، فیلیپین و... بوده است. پارس‌ها به واردکردن بذر این گیاه آگاه بودند و ازاین‌رو این بذر را به ترکستان وارد کردند و معتقدند که الکساندر (اسکندر مقدونی) در بزرگ‌ترین تاخت تاز و هجومی که به هند داشت (327م) برنج یکی از مهم‌ترین غنیمت‌هایی بود که به دست آورد. این محصول مزیت و تنوع مختلفی در همه مناطق دارند مخصوصاً اسپانیا که نمونه‌های نرم‌تر و سخت‌تر از انواع برنج دیده می‌شود. به همین دلیل برنج محصولی حساس و رطوبتی است که احتیاج بسیار زیادی به بسته‌بندی محکم و صحیح دارد که این اطمینان را به خریدار بدهد که از محصول به طور کامل محافظت و نگهداری می‌شود.اسامی برنج پاکستانی خوب

 

در همین راستا این شرکت کیسه‌های بسیار پایدار و مقاومی تولید می‌کند که برنج شما را ازلحاظ رطوبت محافظت کرده و این اطمینان از بسته‌بندی قوی و کیفیت دوخت عالی حاصل می‌شود. از مهم‌ترین پیشرفت‌هایی که در طی سالیان اخیر اتفاق افتاد پیشرفت در تولید صنعت برنج بوده است. یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی که این صنعت را به‌سوی پیش سوق می‌دهد شاخص بسته‌بندی است که شامل بسته‌بندی‌هایی است که گنجایش وزن‌های متفاوت را داشته باشد. در مجموع بسته‌بندی برنج یک نوع تبلیغات برای ترویج هر برند یا محصولی از انواع برنج بسیار مفید است و به‌راحتی می‌توان با بسته‌بندی برنج باکیفیت عالی در بازار این صنعت رقابت خاص و تأثیرگذار داشت.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)
حیدری،

با تشکر،مطلب مفیدی بود.


در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج
انتخاب بهترین کیسه برای بسته بندی برنج

برای بسته بندی برنج باید یکسری نکات مهم را مدنظر قرار دهید تا با توجه به نیاز خود بهترین کیسه برنج را انتخاب نمایید.

مطالعه مقاله
کیسه و گونی مصالح ساختمانی
کیسه و گونی مصالح ساختمانی

فروش انواع کیسه و گونی مصالح ساختمانی در شرکت تورنگ، اولین تولید کننده انواع کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی مصالح ساختمانی و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک
تولید و چاپ کیسه بسته بندی نمک

تولید، طراحی و چاپ کیسه نمک در مجموعه تورنگ، اولین کارخانه تولید و چاپ کیسه در ایران. جهت مشاهده نمونه کارهای کیسه و گونی نمک و مشاهده توضیحات کلیک کنید.

مطالعه مقاله