چاپ بنر مناسبتی

تورنگ / 21 بهمن 1395

چاپ بنر، یک هنر و صنعت باستانی است. در بنرهای کلیسا معمولا، فرد پرهیزگاری که کلیسا به آن شخص اختصاص داده شده بود را به تصویر می‌کشیدند.

حال اینکه در آن زمان چاپ بنر به این صورت به کمک دستگاه های حرفه ای و اتوماتیک نبود و در واقع از روش های ابتدایی چاپ، مثل چاپ با سنگ استفاده می‌شد تا نمادی از قهرمانان و یا اماکن مقدس خود را به صورت بیرقی بزرگ در آورده و به همگان نمایش دهند.

بنر به معنی پرچمی است که شامل یک نماد، لوگو، شعار یا پیام های دیگر می باشد. پرچمی که مانند پوششی از یک نشان یا علامت طراحی شده و معمولا در یک شکل مربع یا مستطیل است. کلمه بنر از کلمه ی اسپانیایی bandera و به معنی پارچه ایی که به خاطر یک پرچم ساخته شده گرفته شده است. Banns منشا یکسانی به معنی اعلام رسمی می باشد.

بنرها با اهداف گسترده ای مثل اطلاع رسانی های همگانی و نصب بنر در سطح شهر، تابلوی فروشگاه ها، چاپ بنرهای تبلیغات محیطی، چاپ بنرهای ورزشی، چاپ بنر تبریک و تسلیت و بسیاری از موارد این چنینی چاپ می‌شوند و می‌توانند در فرمت های بسیار بزرگ، با طیف گسترده ای از رنگ های زنده چاپ شوند. مثلا طرفداران ورزشی اغلب برای نمایش سکوها، بنر تیم مورد علاقه خود را چاپ می‌کنند. بنرهای تیم به طور معمول شامل لوگو، نام یا نام مستعار، شعار و رنگ تیم است یا چاپ بنرهای تبلیغاتی که اغلب در بسیاری از سرمایه گذاری های تجاری، بازاریابی برای مخاطبان بالقوه خود استفاده می‌شود.

بنرهای از پیش چاپ شده، اگرچه معمولا استفاده می‌شود و ممکن است تکراری به نظر برسد، اما ساده و در دسترس هستند. مثلا برای مناسبت های هر ساله مثل مناسبت های ملی و مذهبی که از قبل مشخص است به سادگی می‌توان با انتخاب یکی از فایل های آماده که از پیش طراحی شده اند بنر مورد نظر خود را چاپ کرد. مانند بنرهایی که هر سال در مناسبت هایی مثل دهه فجر، روز دانش آموز، 22 بهمن، روز دانشجو، ولادت و شهادت ائمه، محرم و... مورد استفاده قرار می گیرد به راحتی با استفاده از فایل های آماده طرح مورد نظر را انتخاب کرده و سفارش می دهید تا در کوتاهترین زمان و با هزینه مناسب چاپ شود. البته برای مناسبت هایی مثل 22 بهمن می‌توان از پلاکارد نیز استفاده نمود. بدین صورت که با انتخاب طرح مورد نظر و چاپ پیام صلح و دوستی روی پلاکارد خود، در راهپیمایی روز 22 بهمن می‌توانید یک اعلان عمومی برای انتشار صلح و مهربانی استفاده کنید.


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله