6 کاردستی خلاقانه با کاغذ مومی

زینب علیجانی / 27 دی 1399

کاغذ مومی بسیار کاربردی است و در این مقاله نمی خواهیم در مورد کاربرد های آن در آشپزی، قنادی و بسته بندی حرف بزنیم. کاغذ مومی در کاردستی های زیادی برای هدیه دادن یا دکور و تزئین خانه استفاده می شود. این کاردستی به طرز باورنکردنی ارزان قیمت هستند و درست کردن آن ها در خانه راحت است. امیدواریم از این ایده های کاردستی در خانه لذت ببرید.

پاپیون جذاب برای کادو

استفاده از رنگ های خنثی تنها در دنیای مد و دکوراسیون استفاده نمی شود و راه خود را به بسته بندی و کادو کردن هم باز کرده است. کاغذ مومی ساده وقتی به شکل این پاپیون جذاب در میاید و روی کاغذ کادو کرافت قرار می گیرد ترکیب زیبایی برای هدیه دادن می سازد. 

کاردستی ساده و خلاقانه با کاغذ، ساختن پاپیون کاغذی

آویز پنجره

این کاردستی با کاغذ مومی انقدر آسان است که می توانید آن را با کودکان هم انجام دهید. برای ساخت این کاردستی باید یاد بگیرید با استفاده از مداد شمعی آب شده کاغذ مومی رنگی بسازید. سپس می توانید این کاغذها را به هر شکلی که می خواهید ببرید و آویز های زیبایی با آن ها بسازید.

کاردستی ساده و خلاقانه با کاغذ، آویز پنجره

چاپ روی چوب

واقعا باورش سخت است که چاپ روی چوب با کاغذ مومی چقدر آسان و بی دردسر است. نتیجه چاپ روی چوب با کاغذ مومی بسیار زیبا و خوش‌رنگ است و می توان از این کاردستی برای بهتر کردن لوازم چوبی خانه یا ساختن لوازم تزئینی برای دکور استفاده کرد.

چاپ روی چوب درخانه، کاردستی ساده و خلاقانه با کاغذ

لوستر کاغذی

این لوستر ساخته شده از کاغذ مومی در هر اتاقی قرار بگیرد آن را هزار برابر زیباتر می کند. یادگیری این کاردستی بسیار ساده است اما به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. همه ی زحمات ساختن این کاردستی به نتیجه نهایی که یک لوستر کاغذی زیبا است می ارزد.

آموزش ساخت لوستر کاغذی، کاردستی ساده و خلاقانه با کاغذ

فانوس کاغذی

در ساخت این فانوس ها تنها از کاغذ مومی، گل و برگ های خشک شده استفاده می شود و همین سادگی دلیل خاص بودن و زیبایی آن ها است. شما می توانید در ساخت این فانوس کاغذی به جای گل خشک شده از تصاویری که دوست دارید یا اکلیل استفاده کنید. این فانوس های دست ساز می توانند به عنوان یک وسیله تزئینی و دکوری زیبا در خانه شما قرار بگیرند.

آموزش ساخت فانوس کاغذی، کاردستی با برگ، کاردستی با کاغذ

نقاشی

این تکنیک هنری توسط بسیاری از هنرمندان معروف استفاده می شود که با استفاده از لوازم خاصی مقداری از کاغذ را بپوشانند و روی آن نقاشی کنند و با فضای منفی بازی کنند. برای ساخت این نقاشی اول باید کاغذ مومی را مچاله کرد و بعد آن را اتو کرد. کاغذ مومی خنگ شده تبدیل به صفحه ای عالی برای نقاشی کشیدن ساختن آثار هنری می شود.

مشاهده و خرید آنلاین کاغذ مومی

کاردستی ساده و خلاقانه با کاغذ رنگی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی
آموزش کامل طرز تهیه همبرگر خانگی حرفه ای به روش رستورانی

در این مقاله طرز تهیه همبرگر خانگی را با توضیحات کامل آموزش دادیم. جهت مطالعه کلیک کنید.

مطالعه مقاله
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند
7 مشکلی که با کاغذ مومی به راحتی حل می شوند

کاغذ مومی استفاده های زیادی در خانه و آشپرخانه دارد و نگه داری تعدادی ورق کاغذ مومی در خانه می تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد ...

مطالعه مقاله
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)
کاغذ مومی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ (لینک خرید کاغذ مومی)

این کاغذ که با کاغذ وکس یا کاغذ پارافین یا هم شناخته می‌شود، یک نوع کاغذ است که با فرایند پخش شدن موم روی آن ضد آب شده است. فرآیند روغنی کردن کاغذ...

مطالعه مقاله