بسته بندی چای

امیر مختاری / 27 آبان 1397

به گزارش فائو (سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد) چای پر مصرف ترین نوشیدنی بعد از آب است و به طور متوسط روزانه 6 میلیارد فنجان چای در تمام نقاط جهان نوشیده می‌شود. چه چیزی چای را انقدر خاص کرده است؟ بعد از یک روز خسته کننده، چیزی که می‌تواند حال شما را خوب کند، یک فنجان چای داغ است. یا تصور کنید که در هوای سرد یک روز زمستانی چه چیزی بیشتر به شما می چسبد؟ یک فنجان چای داغ.

همین اهمیت زیاد چای و طعم خوب آن باعث شده است تا شرکت های تولید کننده چای برای بسته بندی محصول شان از روش هایی کمک بگیرند تا بتوانند راحت تر محصولشان را شکیل تر و جالب تر به دست مشتری برسانند. چای عمدتا به دو صورت فله ای یا کیسه ای به دست مشتری می‌رسد. چه شما به صورت فله ای بخواهید محصول خود را توزیع کنید و چه به صورت چای کیسه ای، باید به طراحی و بسته بندی محصول توجه کنید.

طراحی بسته بندی چای

در بسته بندی چای کیسه ای حتما توجه کنید که سبک و کم جا باشد چون معمولا در هنگام سفر یا در محل کار از آن استفاده می‌شود و سنگین یا جاگیر بودن آن باعث عدم استفاده از آن می‌شود. در بسته بندی چای فله ای دقت کنید که مواد استفاده شده در تولید بسته بندی باید حتما کیفیت لازم را داشته باشد تا از ورود رطوبت و هوا به داخل چای جلوگیری شود.

طرح و رنگی که انتخاب می‌کنید می‌تواند با رنگ های برند شما هارمونی داشته باشد و یا می‌تواند کاملا با آن تفاوت داشته باشد. چون برای مصرف کننده بیشتر مهم است که طرحی جذاب و قابل توجه ببیند تا اینکه به رنگ های برند شما روی آن توجه کند.

بسته بندی چای کیسه ای

بسته بندی چای کیسه ای

چای کیسه ای

اطلاعات روی بسته بندی باید کامل باشد. این که چای چه طعمی دارد، زمان مورد استفاده چقدر است، تاریخ تولید و تاریخ انقضا چه زمانی ست، اگر چای از چند طعم تشکیل شده طعم ها چه هستند و حتی چه خواصی دارند، برای فرد خاصی ممنوعیت مصرف دارد یا خیر. در انتها هم حتما به لوگو و شعار شرکت تان توجه کنید.

یکی از روش های خوبی که امروزه برای بسته بندی محصولات استفاده می‌شود، استفاده از بسته بندی های پارچه ای ست. یعنی شما می‌توانید در کیسه های پارچه ای با وزن دلخواه چای یا هر محصول دیگری را قرار دهید. این کیسه پارچه ای در حین حمل و نقل مشکلی نخواهد داشت و پاره نمی‌شود و حتی برای صادرات هم مناسب است. تصاویر مربوط به کیسه های بسته بندی چای را که توسط مجموعه تورنگ چاپ طراحی و چاپ شده است، می‌توانید ببینید.

بسته بندی چای

بسته بندی چای

در پایان می‌توان گفت که بسته بندی نقش مهمی را در نگهداری چای ایفا می‌کند. در شرایط محیطی مختلف، نور و گرما می‌تواند روی کیفیت چای تاثیر بگذارد و در عوض یک بسته بندی خوب می‌تواند عطر چای را حفظ کند و کیفیت آن را در سطح بالایی نگه دارد. یک بسته بندی در درجه اول باید پوشش حفاظتی و اطلاعاتی داشته باشد. در ادامه می‌توانید نمونه کارهایی که مجموعه تورنگ چاپ در زمینه بسته بندی چای انجام داده است، مشاهده کنید و در صورت تمایل با ما ارتباط برقرار کنید.

بسته بندی چای کیسه ای

چای کیسه ای


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک
نحوه کار با دستگاه چاپ سیلک

چاپ سیلک که به چاپ اسکرین نیز معروف است، یک فرایند چاپی است که از شابلون‌های توری برای انتقال جوهر به سطوح مختلف استفاده می‌کند. در این روش...

مطالعه مقاله
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید
اصول و نکات مهمی که باید در طراحی بسته بندی رعایت کنید

طراحی بسته ‌بندی نقش حیاتی در موفقیت تجاری یک محصول دارد و اغلب به‌عنوان "لباس" محصول در نظر گرفته می‌شود. این طراحی نه‌تنها باید محافظت از محصول...

مطالعه مقاله
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟
دستگاه چاپ چه زمانی اختراع شد؟

اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در قرن پانزدهم میلادی، نقطه عطفی در تاریخ بشریت بود که به طور چشمگیری بر جهان مدرن تأثیر گذاشت. پیش‌ازاین...

مطالعه مقاله