بسته بندی کادو و هدیه

امیر مختاری / 7 دی 1398

یکی از دغدغه های همیشگی مردم، بسته بندی کادو و هدیه است. مردم همیشه این نگرانی را دارند که چگونه کادو و هدیه ی مورد نظرشان را بسته بندی کنند و همیشه نگران هستند که مبادا بسته بندی مورد نظر به میزان کافی در جلب توجه شخص مورد نظر موفق نباشد و یا بد تر از آن، سبب آزردگی و دل زدگی فرد شود. به همین دلیل نگارنده تصمیم گرفته است تا در این یادداشت به واکاوی و تعمق در خصوص شیوه، سازوکار و ابزار های مختلف برای بهره گیری در بسته بندی کادو و هدیه بپردازد. پس اگر شما هم از کسانی هستید که زیاد کادو می دهید یا کادو و هدیه های زیادی دریافت می کنید، خواندن این یادداشت برای شما بی فایده نخواهد بود.

مشاهده و خريد آنلاين کاغذ کرافت

بسته بندی

بسته بندی مات یا گلاسه

یکی از پرسش های رایج در بسته بندی کادو و هدیه، این است که کاور و جلد بسته بندی، مات یا گلاسه باشد؟ کدام بهتر است؟ کدام یک بیشتر و بهتر می تواند توجه و نگاه شخص مورد نظر را به خود جذب و جلب کند؟

پاسخ این پرسش به مخاطب شما بستگی دارد. برای پاسخ گفتن به این پرسش و تصمیم گرفتن در خصوص جنس و گونه ی بسته بندی (مات و براق بودن بسته بندی)، باید ابتدا مخاطب و دریافت کننده ی هدیه و کادو را در نظر داشته باشید.

آیا شخص دریافت کننده ی هدیه کودک است؟

آیا قرار است به یک خانم یا دختر هدیه بدهید؟

آیا مخاطب کادو و هدیه ی شما یک آقا یا پسر است؟

در هر مورد، بسته به این که پاسخ چیست، جنش و گونه ی بسته بندی می تواند متفاوت باشد.

مشاهده و خريد آنلاين تگ تشکر از خرید مشتری

بسته بندی

 

تجربه نشان داده است که بچه ها بیشتر از بسته بندی های گلاسه و براق استقبال می کنند. بهتر است برای بسته بندی کادو برای بچه ها، بیشتر طرح های فانتزی و رنگ های شاد و مختلف را انتخاب کنید. هم چنین بسته بندی های متالایز هم می تواند در جلب نظر و نگاه بچه ها موثر باشد. بسته بندی های متالایز به دلیل منعکس کردن نور، نقش موثری در دریافت توجه کودک دارند و می توانند هیجان و کنجکاوی او را تحریک کنند.

بسته بندی نایلون های براق و شفاف نیز در گزینه های بعدی برای بسته بندی کادو کودک قرار می گیرند. نایلون های براق و شیشه ای که از طرح های فانتزی و شخصیت های مختلف و شناخته شده بهره مند هستند، گزینه ای موثر برای شاد کردن کودک و تحریک هیجان او به شمار می روند.

بسته بندی کادو برای خانم ها داستان دیگری دارد. خانم ها بیشتر از بسته بندی های گلاسه، با طرح های هنری، گیاه، طبیعت و گل های مختلف استقبال می کنند. هم چنین بهتر است در ترکیب رنگ مورد نظر برای بسته بندی، بیشتر از رنگ های چشم نواز هم چون صورتی، قرمز، بنفش، زیتونی و دیگر رنگ های محبوب خانم ها استفاده شود. با این همه مشاهده ها نشان می دهد که طرح گل و گیاه های مختلف، برای خانم ها بیشتر جاذب توجه است.

 

بسته بندی

 

استفاده از رنگ های مات و سنگین (سرمه ای، قهوه ای، مشکی و طوسی)، از جمله الزام های بسته بندی کادو برای آقایان است. بر خلاف خانم ها، مرد ها بیشتر طرح های مات و رنگ های تیره، ولی با طراحی های جذاب (راه راه، هاشوری، پولکادات) را ترجیح می دهند.

با وجود مطلب های یاد شده، همه نیک می دانیم که نمی توان قاعده و چارچوب مشخص و مدونی برای طرح های مورد علاقه و مورد پسند هر قشر تدوین کرد و آن چه یاد شد، تنها برداشت و تحلیلی بود که از عمده ی مشاهده ها و الگو های رایج میان قشر های مختلف استنباط شده است. اگر خواهان جذب توجه گیرنده ی هدیه هستید، بهتر است در هر مورد، نه دیدگاه و برداشت شخصی، که شخص و مخاطب شما تعیین کننده ی گونه ی بسته بندی و طراحی آن باشد.

خرید جعبه کارتنی


نظرات و پرسش و پاسخ

نظر و یا پرسش خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید.
در صورت تمایل شماره خود را وارد کنید تا بعد از پاسخ از طریق پیامک به شما اطلاع دهیم. (این شماره به دیگران نمایش داده نمی‌شود)

مقالات مرتبط

ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
ایده بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

در این مقاله ایده های جذاب و کاربردی برای بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی به همراه نکات آموزشی در بسته بندی و ارسال آن را توضیح دادیم.

مطالعه مقاله
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون
بسته بندی گل و گلدان با نایلون و پاکت و کاغذ و سلفون

شما با استفاده از کاغذ رنگی گل فروشی، سلفون، نایلون و پاکت می‌توانید ظاهر گل و گلدان و دسته گل خود را جذاب کنید.

مطالعه مقاله
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب
بهترین روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب

بسته بندی کاغذی کرافت یک روش بسته بندی زیبا و خوب و جذاب است که در سراسر جهان، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

مطالعه مقاله